czwartek, 3 września 2026
TARNÓW +48 14 627 50 50  NOWY SĄCZ +48 18 449 06 00 

103,6 FM | 97,0 FM | 101,2 FM | 88,3 FM | 105,1 FM

  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
Brak
View All Result
POSŁUCHAJ
RDN
  • STRONA GŁÓWNA
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
    • PATRONATY
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
    • KONTAKT
  • WSPARCIE
SŁUCHAJ
RDN

Pola Nadziei z licytacją koszulki Lewandowskiego i kodami QR. Akcja już w tę niedzielę pod sądeckimi kościołami

Maria Mółkaautor / źródło: Maria Mółka
2026/04/17 - 12:12
- AKTUALNOŚCI
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterEmail

Zobacz zdjęcia:

sadeckie_hospicjum-2

sadeckie_hospicjum-2
Zdjęcie 6 z 12

Na Sądecczyźnie znów odbędzie się akcja Pola Nadziei. Wolontariusze z puszkami będą kwestować pod sądeckimi kościołami już w tę niedzielę – 19 kwietnia. Każdy datek wspierać będzie Sądeckie Hospicjum, a konkretnie jego rozbudowę. W ramach akcji pojawiają się też nowości – jak licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego czy kody QR na puszkach.

Wolontariuszy z niebieskimi puszkami oraz identyfikatorami spotkacie w niedzielę nie tylko na terenie Nowego Sącza – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/16koscioly.mp3

– W Starym Sączu, w Świniarsku, Librantowej, Nawojowej, Porębie Małej, Siedlcach, Kamionce Wielkiej, Ptaszkowej, Przysietnicy, Chomranicach, Wielogłowach, Łososinie Dolnej, Królowej Górnej, Krużlowej Wyżnej, Podolu-Górowej, Marcinkowicach, Tropiu, Jamnej i po raz pierwszy w Trzetrzewinie i Muszynie. Zbiórka będzie prowadzona przy kościołach, dzięki zgodzie biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Tych parafii angażujących się jest jak widać bardzo wiele, podobnie jak wolontariuszy z różnych organizacji, co pokazuje wrażliwość społeczną i chęć pomocy.

O. Bogdan Długosz, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu i kapelan Sadeckiego Hospicjum, podkreślił rolę pomocy paliatywnej, czyli kierowanej do osób terminalnie chorych.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/17ks_dlugosz.mp3

– Mamy różne etapy w życiu, przychodzi taki etap, kiedy dotyka nas słabość i choroba, no i wtedy jakby to towarzyszenie od różnej strony, właśnie medycznej, duchowej, ludzkiej, jest bardzo istotne. Chyba największym wyzwaniem jest to, żeby człowiek nie został sam, w takim poczuciu, że jestem bezradny, nie wiem co zrobić. Tutaj hospicjum daje wsparcie na różnych poziomach, nie tylko tym medycznym, ale ludzkim.

Dlatego warto pomagać wrzucając datki do puszek. Każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. W zamian za ofiary dostaniecie żonkile – cięte lub takie w doniczkach.

Rozdawane będą też tradycyjnie żonkilowe kartki, na których znalazły się prace laureatów tegorocznego konkursu organizowanego przez towarzystwo.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/17dzieci_kartka.mp3

– Na mojej kartce jest narysowana dziewczynka, która wręcza żonkile panu na wózku inwalidzkim. To pokazuje, że trzeba pomagać i wręczać taki uśmiech innym.

– U mnie były narysowane żonkile, motyle, pszczoły, bociany i kreta. W trakcie konkursu dowiedziałam się, że w hospicjum przebywają osoby i że trzeba je wspierać, pomagać im i czynić dobre uczynki.

– opowiadały autorki kartek Łucja, Aniela, Marysia i Julia.

Warto dodać, że w tym roku można pomóc nie wychodząc z domu.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum na jednej z platform internetowych wystawiło po raz pierwszy przedmiot do licytacji. To koszulka Roberta Lewandowskiego. Jak mówi główny organizator akcji Pola Nadziei Mieczysław Kaczwiński, jest na niej autentyczny podpis piłkarza.

https://rdn.pl/wp-content/uploads/2026/04/16hospicjum1.mp3

– Po raz pierwszy licytujemy taką rzecz podczas Pól Nadziei. Tę koszulkę przekazała nam Caritas Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu. Koszulka jest już na portalu Allegro. Drugą taką nowością jest to, że po raz pierwszy na naszych puszkach pokazuje się kod QR, który będzie można odczytać elektronicznie i zrobić wpłatę. Ten kod QR przekieruje na stronę sądeckiego hospicjum.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję, a nie będą mieć gotówki, mogą zeskanować taki kod i dokonać wpłaty online.

Dodajmy, że umowa z wykonawcą, który zajmie się rozbudową Sądeckiego Hospicjum, ma zostać podpisana w przyszłym tygodniu.

Tagi: wolontariuszezbiórkaMieczysław Kaczwińskipola nadzieiSądeckie HospicjumRobert LewandowskikościołylicytacjakoszulkaNowy Sączkod QRLeszek Zegzdao. Bogdan Długosz
Poprzedni

Wypadek traktora na stromym terenie. Ranny kierowca, uszkodzona elewacja domu

Następny

Ks. Jan Bartoszek podczas Mszy św. za Ojczyznę: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ

fot. Żabno.pl/Narodowe Czytanie poezji Jana Kochanowskiego/08.09.2025
KULTURA

Narodowe Czytanie w Żabnie – będzie można odebrać egzemplarz 'Dziadów’ z pamiątkową pieczęcią

3 września 2026
AKTUALNOŚCI

Rewolucja czy norma? Posiłki w szkolnych stołówkach po nowemu

3 września 2026
fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu
AKTUALNOŚCI

Droga powiatowa w Kamionce Wielkiej doczeka się remontu. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]

3 września 2026
fot. Sądecka Jesień Biegowa (zdjęcie archiwalne)
AKTUALNOŚCI

Park Strzelecki czeka na biegaczy. Trwają zapisy na V Sądecką Jesień Biegową

3 września 2026
uroczystości Hala Łabowska (zdjęcie archiwalne)
RELIGIA

Upamiętnią ks. Władysława Gurgacza i jego towarzyszy. Zbliża się kolejna Msza Święta na Hali Łabowskiej

3 września 2026
fot. KMP w Nowym Sączu
AKTUALNOŚCI

Nie musieli się włamywać. Weszli przez otwarte drzwi

3 września 2026
AKTUALNOŚCI

Wieś w odsłonie nowoczesności. O tym będzie można dyskutować w trakcie tegorocznej Agropromocji [WIDEO]

3 września 2026
fot. SIM Małopolska
AKTUALNOŚCI

Coraz więcej tanich mieszkań na wynajem. Gdzie powstają na Sądecczyźnie i w regionie gorlickim?

3 września 2026

NAJNOWSZE

fot. Żabno.pl/Narodowe Czytanie poezji Jana Kochanowskiego/08.09.2025

Narodowe Czytanie w Żabnie – będzie można odebrać egzemplarz 'Dziadów’ z pamiątkową pieczęcią

18:06

Rewolucja czy norma? Posiłki w szkolnych stołówkach po nowemu

17:05

Droga powiatowa w Kamionce Wielkiej doczeka się remontu. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]

17:05

Park Strzelecki czeka na biegaczy. Trwają zapisy na V Sądecką Jesień Biegową

17:05

Upamiętnią ks. Władysława Gurgacza i jego towarzyszy. Zbliża się kolejna Msza Święta na Hali Łabowskiej

17:05

Nie musieli się włamywać. Weszli przez otwarte drzwi

17:05

Wieś w odsłonie nowoczesności. O tym będzie można dyskutować w trakcie tegorocznej Agropromocji [WIDEO]

15:03

Coraz więcej tanich mieszkań na wynajem. Gdzie powstają na Sądecczyźnie i w regionie gorlickim?

15:03

Gminna komunikacja w Podegrodziu już działa. Są pierwsze oceny mieszkańców [ZDJĘCIA]

15:03

Tydzień Maryjny w tarnowskiej katedrze – transmisje w RDN

14:02

NIE PRZEGAP

Pielgrzymkowa piosenka miała swoją premierę na Placu Katedralnym

17 sierpnia 2026
fot. poglądowa, archiwum RDN

Wypadek w Ropicy Górnej. Są ranni

17 sierpnia 2026
fot. gmina Grybów

Remiza w Wawrzce zostanie przebudowana. Strażacy muszą teraz wyjeżdżać z garażu wozem, żeby mieć miejsce do przebierania na akcję

10 sierpnia 2026
RADIO KATOLICKIE
UN PAPIESKI
UNS
AKCJA KATOLICKA
BIBLOS
KULTURA TARNÓW
SRK
CARITAS
KANA
ITER
Małopolska
AKADEMIA TARNOWSKA

RDN MAŁOPOLSKA

ul. gen. Józefa Bema 14
33 - 100 Tarnów
tel.: +48 14 627 50 50
e-mail: info@rdn.pl

RDN NOWY SĄCZ

pl. Kolegiacki 4
33 - 300 Nowy Sącz
tel.: +48 18 449 06 00
e-mail: sacz@rdn.pl

AKTUALNOŚCI
RELIGIA
SPORT
KULTURA
GALERIE
PATRONATY
WSPARCIE

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN. 2024.

Brak
View All Result
  • Radio RDN
  • WIADOMOŚCI
    • AKTUALNOŚCI
    • RELIGIA
    • SPORT
    • KULTURA
  • 44. PPT
  • KONCERT ŻYCZEŃ
  • GALERIE
  • PATRONATY
  • RAMÓWKA
  • REKLAMA
  • RADIO
    • KINO PLENEROWE
    • LUDZIE RADIA
    • AUDYCJE
    • KONCERT ŻYCZEŃ
    • PATRONAT
    • PRACA
    • PRACA KRAKÓW
    • TARGI PRACY KRAKÓW
    • DODAJ OFERTĘ PRACY
    • ATS
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
    • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
  • KONTAKT
  • WSPARCIE

© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. RDN.

Ta strona korzysta z plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Polityka prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • Odcienie szarościOdcienie szarości
  • Wysoki kontrastWysoki kontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj