Pożary tui i koszy na śmieci – to najczęstsze interwencje strażaków minionej nocy. Służby przyznają, że najczęściej są one skutkiem fajerwerków.
Tarnowscy strażacy gasili tuję w miejscowości Golanka w gminie Gromnik. Podobna interwencja była też przy ul. Solidarności w Tarnowie. Tuja płonęła przy Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Strażacy gasili też drewno, które zapaliło się w piwnicy domu mieszkalnego w Woli Rzędzińskiej.
Kosz na śmieci palił się w Brzesku. Służby interweniowały też przy pożarze samochodu osobowego na ul. Leśnej w Brzesku, tutaj najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji. Nikomu nic się nie stało.
Tuja zapaliła się także w Podborzu. Konieczna była też interwencja strażaków w Mielcu. Na ul. Gwoździeckiego zapaliły się pozostałości po fajerwerkach. Strażacy gasili także pożar kontenera na śmieci przy ul. Grunwaldzkiej.
Najtragiczniejszy w skutkach okazał się nocny (01.01) wypadek, do którego doszło w Porębie Radlnej. Ok. 1:30 w nocy zderzyły się dwa samochody osobowe, nie żyje 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, a trzy osoby trafiły do szpitala. Więcej piszemy TUTAJ
