Na co zostanie przeznaczony rekordowy budżet powiatu nowosądeckiego? [WIDEO]

tadeusz zaremba001

Rekordowy budżet powiatu nowosądeckiego. Projekt uchwały zakłada, że w 2026 roku wyniesie on ponad 342 miliony złotych. Mimo, że wiele samorządów narzeka na niskie wpływy z dotacji zewnętrznych, to tak nie jest w tym przypadku – podkreślał starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba w programie Słowo za Słowo na antenie RDN Nowy Sącz.

– To jest prawda, co mówią samorządowcy, bo spotkałem się z nimi na Forum Samorządowym w Zakopanem i brakuje oczywiście takich środków jak Polski Ład czy wcześniejsze środki covidowe. Po prostu takich pewnie już nie będzie, a one były rekordowe. Natomiast udało się nam bardzo dużo skorzystać ze środków marszałka i to jest obwodnica zachodnia, inne rzeczy związane ze szpitalem czy z remontem. Po dochodach nam podniosły budżet bardzo ładnie

– mówił starosta.

Na inwestycje powiat nowosądecki planuje wydać niespełna 100 milionów złotych. Połowa trafi na drogi – m.in. budowę dwóch mostów  w Obidzy i Suchej Strudze, ale też na przebudowę obwodnicy zachodniej Nowego Sącza.

W budżecie na 2026 rok pojawił się również punkt dotyczący remontów w krynickim szpitalu.

Sesja budżetowa w powiecie nowosądeckim odbędzie się 29 grudnia.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą nowosądeckim:

 

Exit mobile version