Zima zaatakowała. Duże problemy z jazdą po drogach regionu sądeckiego

zima nowy sacz 2023 wolki

fot. zdjęcie ilustracyjne

W piątek (21.11) od rana pada śnieg w regionie sądeckim, limanowskim i gorlickim. Mogą być problemy z jazdą – szczególnie na wzniesieniach. Strażacy informowali nas, że po 6.00 ciężarówka blokowała drogę krajową 28 w Cieniawie, bo utknęła na podjeździe.

Kierowcy informują też, że duży korek jest na drodze powiatowej w okolicy Łęki i Librantowej, czy na drodze wojewódzkiej między Krynicą i Krzyżówką.

Policjanci z Limanowej przekazywali, że rano były kłopoty z podjazdem pod komisariat na ul. Żwirki i Wigury. 

Na drogach zarządzanych przez powiat nowosądecki, pługopiaskarki działają od 4.30.

– Większych zgłoszeń nie mamy, poza drobnymi przypadkami. W Librantowej i Łęce samochody ciężarowe utknęły na podjeździe. Pracują 34 pługopiaskarki, czyli wszystkie, które są do dyspozycji – również te do utrzymania chodników. Zakładamy, że jezdnie powinny być doprowadzone do lepszego stanu po południu

– mówi Wojciech Błażusiak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Również Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnia nas, że na terenie miasta pracuje intensywnie sprzęt odśnieżający, a odpowiedni standard utrzymania ulic jest zachowany. Mieszkańcy zgłaszali problemy z przejazdem na Małej Porębie, Górze Zabełeckiej czy na ul. Zyndrama.

Drogowcy apelują o jazdę na oponach zimowych. Kierowcy ciężarówek powinni stosować się do znaków i szukać alternatywnych tras, jeśli mają kłopot z podjazdem pod wzniesienie.

 

Zima zaatakuje? IMGW ostrzega, policja apeluje

Exit mobile version