Wystawa 'Szklany zawrót głowy. Forma i kolor. Kruchy design PRL-u’ podbiła serca mieszkańców regionu i miłośników tego typu sztuki.
Prezentowane w Muzeum Ziemi Tarnowskiej szklane obiekty, pochodzące z najważniejszych polskich hut i ośrodków szklarskich, działających po II wojnie światowej, cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że zorganizowano oprowadzanie kuratorskie.
Odbędzie się ono w niedzielę, 16 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum na tarnowskim rynku.
Podczas półtoragodzinnego spotkania, o wystawie opowiedzą kuratorka wystawy Barbara Bułdys i Adam Ząbek, tarnowianin, kolekcjoner, właściciel prezentowanych obiektów, który zauważa, że teraz niewiele osób zachwyca się tego rodzaju sztuką.
– Takie szkła możemy znaleźć w starych domach naszego dziadka, naszej babci, natomiast niestety młodsze pokolenie nie jest zainteresowane historią w takiej dziedzinie, stąd też wiele dzieł, czy też projektów, znalazły swoje miejsce na śmietniku, albo są zakurzone w piwnicy. Ja znam osoby, które chodzą po śmietnikach w większych miastach i odnajdują niezłe perełki, nieraz warte kilkaset złotych.
Na wystawie można zobaczyć ponad 400 flakonów, pater, karafek i szkieł użytkowych o różnorodnych formach i barwach.
Wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia.
Wstęp jest bezpłatny.
