‘Chcemy by Donald Tusk dostał konkretny dokument potwierdzający, że Polacy nie chcą nielegalnej migracji w swoim kraju’ – mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy dziś w Tarnowie zachęcali do składania podpisów w sprawie referendum.
Pod dokumentem do tej pory podpisało się ponad pół miliona osób.
– Chcemy ogłoszenia ogólnokrajowego referendum, w którym polscy obywatele wypowiedzą się jednoznacznie, że: chcemy bezpiecznej Polski, chcemy Polski stabilnej, rozwijającej się i Polski, która jak do tej pory jest jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy i świata. By dopełnić tej misji, musimy rozpisać referendum. Chcemy, by obywatele dalej zbierali podpisy, byśmy wspólnie spotkali się przy urnach i doprowadzili do tego, by Donald Tusk dostał konkretny dokument potwierdzający, że Polacy nie chcą nielegalnej migracji w swoim kraju. To jest nasz dom, a w naszym domu nie chcemy nieproszonych gości. Brońmy Polski
– mówił Norbert Karczmarczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Akcja zbierania podpisów prowadzona jest przez polityków i działaczy PiS na terenie całego kraju. W Tarnowie można je składać w biurach poselskich oraz biurze okręgowym Prawa i Sprawiedliwości.




![Pożar poddasza w Chojniku. Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA] 5 fot. KM. PSP w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/1763155660523-350x250.jpg)
!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 6 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-350x250.jpg)




![Potrącił pieszego i uciekł. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów [WIDEO] 11 fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/motocyklista-tuz-przed-potraceniem-pieszego-na-przejsciu-dla-pieszych-120x86.png)



