Zobacz galerię:
Siedem pożarów oraz dwa wypadki drogowe. Za sądeckimi strażakami pracowity pierwszy weekend lata (21-22.06).Wszystkie pożary miały miejsce w sobotę (21.06). Najniebezpieczniej było na ul. 1 Brygady w Nowym Sączu, gdzie w jednym z bloków przypaliło się naczynie pozostawione na palniku.
Jak powiedział Sławomir Wojta, komendant sądeckich strażaków, potrzebna była ewakuacja mieszkańca.
– W środku znajdował się starszy mężczyzna, który z uwagi na swoją niepełnosprawność nie był w stanie zareagować. Ratownicy weszli tam, otwierając siłowo drzwi i wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz. Szybko usunęli przyczynę zadymienia i sprawdzili jeszcze mieszkanie pod kątem ewentualnego zagrożenia.
Drugi pożar miał miejsce na ul. 3 Maja w Starym Sączu, gdzie zapaliła się sterta nieodpowiedzialnie składowanych śmieci, co spowodowało spore zagrożenie. Pozostałe pożary dotyczyły traw oraz pozostałości po krzewach i owocach.
Sądeccy strażacy również w sobotę (21.06) działali przy zderzeniu motocykla z samochodem osobowym w Krynicy-Zdroju, po którym kierowca jednośladu został zabrany do szpitala.
Podobny skutek miał też niedzielny (22.06) wypadek w Niskowej. Tam również po zderzeniu za samochodem osobowym ucierpiał motocyklista.
Niecodzienna sytuacja przy drodze krajowej 87. Autobus blokował ruch
 
 ![Pożary i wypadki na Sądecczyźnie. Weekend nie był bezpieczny [ZDJĘCIA] 1 fot. OSP Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/06/strazacy1-1-750x536.jpg)
 
 



![To wpłynie na pacjentów w regionie. Sądeckie Pogotowie Ratunkowe czekają zmiany [WIDEO] 6 Bodziony](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Bodziony-350x250.jpg)




![Zaduszki Witosowe [26.10.2025] 11 IMG 0132 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/IMG_0132-1-120x86.jpg)

![Błoto na jezdni i chodnikach. Stan drogi powiatowej z Chełmca do Limanowej coraz bardziej uciążliwy [ZDJĘCIA] 13 bloto droga limanowa chelmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/bloto_droga_limanowa_chelmiec-120x86.jpg)
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
