Po rekrutacji uzupełniającej do tarnowskich przedszkoli przyjęto łącznie 684 dzieci. To więcej niż początkowo zakładano, dlatego mniej oddziałów zostanie zamkniętych niż początkowo planowano.
Pierwotne prognozy zakładały, że liczba oddziałów zmniejszy się o 16, ostatecznie jednak będzie o 7 oddziałów mniej.
– W tej chwili jesteśmy już tak naprawdę po zakończeniu postępowania uzupełniającego. Zostały podane do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych w naszych przedszkolach publicznych. Sytuacja wygląda lepiej niż w momencie, kiedy zakończyła się rekrutacja elektroniczna. Od tamtej pory stworzyliśmy trzy dodatkowe oddziały, więc aktualnie mamy o 7 oddziałów mniej niż w poprzednim roku. Na tę chwilę w przedszkolach są jeszcze 43 wolne miejsca.
– mówiła Aneta Abram, dyrektor wydziału edukacji i sportu w Urzędzie Miasta Tarnowa.
Kwestie zmian kadrowych i ewentualnych zwolnień personelu mają zostać uregulowane do końca sierpnia.
Wciąż można zapisywać dzieci do placówek, w których pozostały wolne miejsca. Dotyczy to zarówno osób zameldowanych na terenie Tarnowa jak i tych spoza miasta.