Komisarz wyborczy w Tarnowie Katarzyna Tutaj w Pulsie Regionu przypominała, w jaki sposób oddać głos ważny:
-Liczy się postawienie znaku X, rozumianego jako dwie linie, przecinające się w obrębie kratki. Głosujemy na jednego kandydata. Żeby głos był ważny, musimy oddać go w ten sposób, że stawiamy znak X w kratce przy nazwisku wyłącznie jednego kandydata. Członkowie komisji wyborczej nie mają prawa wydać kolejnej karty do głosowania, więc jeśli wyborca się pomyli, to nie będzie mógł z taką prośbą do członków komisji wystąpić. Należy się zastanowić, dobrze przemyśleć, sprawdzić, czy zaznaczamy właściwego kandydata zanim postawimy znak X.
Lokale wyborcze w całym kraju otwarte będą w niedzielę od godz. 7:00 do 21:00. Każdy wyborca powinien mieć przy sobie dowolny dokument tożsamości ze zdjęciem, można też wylegitymować się aplikacją mObywatel.
-Wyborca musi zaopatrzyć się w dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Dokument tożsamości musi być, ponieważ członkowie obwodowej komisji wyborczej mają obowiązek zweryfikować naszą tożsamość. Jest też możliwość potwierdzenia tożsamości za pomocą aplikacji mObywatel. Członkowie komisji otrzymają kartę z kodem QR. Wyborca, który będzie chciał potwierdzić tożsamość za pomocą tej aplikacji, będzie musiał się do niej zalogować, członkowie komisji okażą mu kartę, trzeba ją zeskanować i w ten sposób tożsamość będzie weryfikowana.
Do momentu zakończenia głosowania obowiązywać będzie cisza wyborcza. Zakaz agitacji rozpoczyna się o północy, w nocy z piątku na sobotę.
Cała rozmowa: