Młodzi ludzie mogą dotknąć sprzętu, wziąć udział w turniejach wiedzy i zapoznać się z obszarami działalności poszczególnych jednostek. Część uczestników nie wyklucza w przyszłości wstąpienia w szeregi wojska:
-Różne stanowiska z karabinami odwiedziliśmy, z łącznością. Najbardziej podobały mi się karabiny i strzelnica wirtualna.
-Bardzo zainteresowałem się GROM-em, siłami specjalnymi. Chciałbym w przyszłości pójść do szkoły wojskowej, żeby tam się dostać.
-Nie wiem jeszcze jak się życie potoczy, ale myślę, że to bardzo prawdopodobna droga. Przekonała mnie strzelnica wirtualna, bardzo ciekawa atrakcja. Całe wydarzenie jest na bardzo wysokim poziomie i bardzo chętnie wziąłbym udział w kolejnej edycji.
-Można różne rzeczy pooglądać, można z żołnierzami porozmawiać, gdyby ktoś sam chciał wstąpić do wojska.
Na uczestników czeka także wojskowa grochówka, możliwość obejrzenia transportera 'Rosomak’, dwie strzelnice – wirtualna i kontenerowa, strefa sportu oraz pokazy sprzętu i umundurowania różnych jednostek.
Jak mówi mjr Paweł Badoń, rzecznik prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, Wojsko Polskie to pewny pracodawca, który daje szerokie możliwości rozwoju.
-Cała hala pełna, cały czas nowi odwiedzający przybywają. Mamy nadzieję, że zarówno ten dzień, jak i sobota, przyniosą jak największą liczbę odwiedzających, bo chcemy ze wszystkimi porozmawiać i pokazać cały sprzęt Wojska Polskiego, jaki tutaj został zgromadzony. Chcemy docierać z informacją na temat służby wojskowej do tych najmłodszych, którzy dopiero wybierają szkoły. Służba wojskowa jest atrakcyjna, mundur wojskowy przyciąga, służba Ojczyźnie to jest coś fajnego, co daje dumę. Służba daje też możliwości rozwoju osobistego, zawodowego, w kraju i poza granicami. Wojsko Polskie to dobry pracodawca na rynku pracy, który daje możliwość atrakcyjnego wynagrodzenia.
Tarnów jest jednym z 16 miast Polski i jedynym w Małopolsce, w którym zorganizowano takie wydarzenie.
4 i 5 kwietnia Tarnów stanie się wojskowym centrum Małopolski