W Mszanie Dolnej będzie nowy most, ale za kilka lat [ZDJĘCIA]

most mszana gddkia 2

Zobacz zdjęcia:

most_mszana_gddkia-4

Zdjęcie 1 z 4

fot. GDDKiA

Budowa mostu przy ul. Piłsudskiego, rozbiórka starej przeprawy i rozbudowa skrzyżowania. Takie prace są planowane na lata 2027 i 2028 na drodze krajowej 28 w Mszanie Dolnej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Program inwestycji został zatwierdzony przez wiceministra infrastruktury Stanisława Bukowca.

Wiosną ma zostać ogłoszony przetarg na dokumentację dla planowanych prac w tym rozbiórki starego mostu z 1957 roku i budowy nowego.

– Obiekt ma 68 m długości i po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Nie ma możliwości jego rozbudowy, a stan techniczny tej przeprawy też nie jest już optymalny. Chcemy rozebrać stary most i postawić w jego miejsce zupełnie nowy, na którym będą trzy pasy ruchu. Dodatkowy, trzeci pas będzie lewoskrętem dla aut jadących z ul. Piłsudskiego na ul. Orkana, czyli w kierunku Zabrzeży. Po obu stronach mostu powstaną też chodniki.

Na czas rozbiórki dotychczasowej przeprawy i budowy nowego obiektu przygotujemy dla kierowców rozwiązania pozwalające na przejazd między obiema częściami Mszany Dolnej. Czy będzie to objazd czy też budowa mostu tymczasowego – to pokażą przeprowadzone przez nas analizy

– mówi Kacper Michna z GDDKiA.

Jak dodaje, każdego dnia przez ten most w Mszanie Dolnej przejeżdża codziennie 8 tysięcy samochodów.

Tuż obok przeprawy znajduje się główne skrzyżowanie miasta, gdzie spotykają się ulice Kolbego i Orkana oraz położona po drugiej stronie Mszanki ulica Piłsudskiego. Każdego dnia ulicą Kolbego przejeżdża prawie 18 tysięcy samochodów, a drogą wojewódzką nr 968 (ul. Orkana), prowadzącą do Szczawy, Kamienicy i Zabrzeża, niemal 15 tysięcy. Natężenie ruchu w tym miejscu jest bardzo duże, dlatego też wraz z budową mostu chcemy rozbudować to skrzyżowanie.

– Naszym celem jest poprawienie na nim płynności ruchu. Nie mamy jeszcze wybranej dokładnej koncepcji modernizacji skrzyżowania. Podczas prac projektowych będziemy więc analizować różne możliwości

– zaznaczył Kacper Michna.

Exit mobile version