Do gminy Chełmiec mają jeździć kolejne czerwone autobusy. Wójt jest już po rozmowach z władzami spółki MPK Nowy Sącz. Tym razem chodzi o linie 22, która ma jeździć najprawdopodobniej już w lutym do miejscowości Trzetrzewina. Wójt Stanisław Kuzak, w programie Słowo za Słowo na antenie RDN Nowy Sącz, podkreślał, że chciał, aby trasa była dostępna wcześniej.
– My byśmy dużo szybciej realizowali te plany, ale jesteśmy też powiązani naczyniowo, jeśli chodzi o MPK. Od nich zależy, kiedy te autobusy będą jeździć, jakie będą jeździć. Oni mają też tabor limitowany, wiem, że mają kupić parę autobusów, ale również jest problem z pracownikami – kierowcami.
Trasa prowadzić ma drogą krajową 28. Zatoka, na której autobusy będą nawracać, ma znajdować się przy zjeździe w stronę Chochorowic. Chociaż nie ma jeszcze dokładnej daty uruchomienia nowych autobusów, to jest szansa, że dzieci po zakończeniu ferii zimowych będą mogły skorzystać z przewozów MPK.
Dodajmy, że w gminie Chełmiec od maja ruszyło już kilka połączeń MPK. Samorząd z własnego budżetu płaci za nie około 2 miliony złotych w skali roku.
![Gdzie tym razem pojadą autobusy MPK? Gmina Chełmiec chce skomunikować kolejną miejscowość [WIDEO] 1 stanislaw kuzak001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/01/stanislaw_kuzak001-750x536.jpg)

![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 3 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-350x250.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 6 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 8 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)


![Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym w Miliku [ZDJĘCIA] 11 fot. słuchacz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-pociagu-Milik-120x86.jpg)

!["Polska Za Pokojem". Antywojenna manifestacja w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 13 kjbjhvb8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kjbjhvb8-120x86.jpg)

