Nie trzeba mieć stosu pieniędzy, żeby mieć własne 'M’. W Tarnowie ruszyła 11. edycja miejskiego programu 'Mieszkanie za remont”, w której można wynająć mieszkanie od miasta na preferencyjnych warunkach w zamian za remont.
Tym razem przygotowano 17 lokali. Mieszkania znajdują się przy ulicach: Braci Saków, Krakowskiej, Ogrodowej, Prusa, Św. Ducha, Al. M. B. Fatimskiej, Brodzińskiego, Cegielnianej, Dwernickiego, Starodąbrowskiej, Szpitalnej, Lelewela, Pułaskiego, Wilsona i Nowym Świecie.
Osoby, które chcą wziąć udział w programie muszą wyremontować mieszkanie należące do miasta, a w zamian mogą otrzymać umowę najmu na czas nieoznaczony.
Każdy kto ubiega się o wynajem musi mieszkać w Tarnowie, zmieścić się we wskazanym kryterium dochodowym oraz złożyć wypełniony wniosek wraz z deklaracją o wysokości dochodów z okresu ostatnich trzech miesięcy i oświadczeniem o ich stanie majątkowym. Ponadto taka osoba nie może zalegać z czynszami.
Osoba ubiegająca się o wynajem jest zobowiązana do złożenia oświadczenia o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu położonego w Tarnowie lub pobliskiej miejscowości. Ewentualni nabywcy mają czas na składanie wniosków od dziś (4.11) do 3 grudnia.
Koszty remontu ponosi osoba wynajmująca lokal, bez możliwości zwrotu pieniędzy. Jest za to zwolniona z wpłaty kaucji mieszkaniowej oraz czynszu na czas wykonywanego remontu.
Poprzednie edycje programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Tarnowa.






![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 7 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)




![Nowy Sącz: Po ataku zimy 100 interwencji strażników miejskich w ciągu tygodnia [WIDEO] 12 Tyrkiel](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tyrkiel-120x86.jpg)


