Odwiedzali cmentarze nie po to, by się modlić, ale kraść. Trójce mieszkańców Sądecczyzny grozi teraz przynajmniej 8 lat więzienia.
Sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące cmentarza w Starym Sączu. Doszło tam do kradzieży mosiężnych uchwytów z kilku nagrobków. Dzięki przeprowadzonym czynnościom, a przede wszystkim analizie nagrań z monitoringu na cmentarzu, udało się wytypować sprawców. Ci zostali zatrzymani na terenie Nowego Sącza, gdzie się ukrywali.
Z ustaleń policji wyszło na jaw, że dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat we wrześniu okradli dwie nowosądeckie nekropolie. Podczas trzeciej kradzieży na cmentarzu w Starym Sączu towarzyszyła im też kobieta w wieku 23 lat. Okazało się, że łącznie cała trójka ograbiła co najmniej 13 nagrobków z 40 mosiężnych elementów.
Mieszkańcy Sądecczyzny usłyszeli zarzuty ograbienia miejsc pochówku i za swoje czyny staną przed sądem. Grozi im 8 lat więzienia, ale jeśli sąd uwzględni, że popełnili podobne przestępstwa w krótkim odstępie czasu, wymiar kary może być wyższy.
Co ważne mundurowym udało się odzyskać część skradzionych elementów. Sprawa prowadzone jest dalej, bo na potrzeby śledztwa policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie ograbili jeszcze innych miejsc pochówku.
3 osoby dewastowały i okradały groby w Starym Sączu [ZDJĘCIA]

![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 2 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)


![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)




![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 10 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-120x86.jpg)

![Wyciek gazu na skrzyżowaniu w Tylmanowej-Rzece. Mieszkańcy ewakuowani z domów [AKTUALIZACJA] 12 fot. Tadeusz Królczyk](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/tylmanowa-1-120x86.jpg)
![Ul. Jagodowa w Nowym Sączu już przejezdna. Co z otwarciem ul. Kolejowej? [ZDJĘCIA] 13 jagodowa otwarta 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/jagodowa_otwarta-4-120x86.jpg)

