Zobacz zdjęcia:
Przysięgali walkę o Polskę i życie w myśl zasady „Bóg, Honor, Ojczyzna!”. Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu uroczyście ślubowali na dziedzińcu szkolnym. Była to część obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
W tym roku naukę w placówce rozpoczęło się 130 uczniów i była to jedna z najliczniejszych rekrutacji szkół mundurowych w Polsce. Pierwszoklasiści podkreślają, że nauka w placówce, która przygotowuje do przyszłej służby, była dla nich bardzo ważna.
– Bardzo nas to interesuje, cały czas mamy jakieś plany zajęć w plenerze czy obozy. Marzyłam o tej szkole, bardzo podoba mi się tu podejście do każdego. Tu jest super. Mam tutaj dużo znajomych, od których słyszałem dużo dobrego o tej szkole. Do tego zawsze byłem zainteresowany wojskiem, więc podoba mi się w tej szkole
– mówili w rozmowie z RDN Nowy Sącz uczniowie klasy 1b.
W uroczystym momencie towarzyszyli im też rodzice i bliscy.
– Takie przysięgi były składane przez dorosłych, a to są dzieci, człowiek nie był tak przygotowany, ale było bardzo sympatycznie. Łezka w oku się zakręciła. Kiedyś służyłem w spadochroniarzach, więc jestem dumny z wnuczki
– mówili wzruszeni.
Warto dodać, że uczniowie klas mundurowych są przygotowani do przyszłej pracy m.in. w wojsku, policji czy straży granicznej.
![Młodzi szykują się do wojska. Strzelcy złożyli przysięgę [ZDJĘCIA] 1 strzelcy przysiega055](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/strzelcy_przysiega055-750x536.jpg)
![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 2 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Góra Łyżka ma niesamowitą historię. Naukowcy odkrywają jej tajemnice [ZDJĘCIA] 5 konferencja lyzka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/konferencja_lyzka-350x250.jpg)
![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 6 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)

![Zderzenie samochodów w Gromniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA] 8 fot. 112Tarnow.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/599129514_1401106584719258_4352073299233235754_n-350x250.jpg)

![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 10 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-120x86.jpg)


![Chełmiec miastem? Niska frekwencja w konsultacjach społecznych. Wójt: Ja bym nie brnął dalej, ale... [WIDEO] 13 konsultacje spoleczne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/konsultacje-spoleczne-120x86.jpg)

