Otula z czułością rodziny dotknięte stratą dzieci, które umarły przed narodzeniem. Powstała z myślą o przeżywającym żałobę rodzeństwie.
Książka 'Serducho opowiadanie prawie nie z tej ziemi” ma na celu opowiedzenie dzieciom o tym, o czym mówić jest bardzo trudno – o cierpieniu rodziców, utraconej nadziei, przekreślonych planach życiowych. Ale to też opowieść o tym, jak na nowo odzyskać nadzieję.
Autorką jest Anna Kościółek, która także doświadczyła straty dziecka, była zaangażowana w powstanie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych i jest wiceprezesem tarnowskiej Fundacji Opes 139, która pomaga rodzicom po stracie dziecka.
– Ta książka powstała po to, żeby stworzyć dla tych rodzin przestrzeń do szukania nadziei, do rozmów, czułości, przytulenia się swoimi uczuciami i dosłownie ramionami. Książka ma pomóc nieść nadzieję. To jest jej główny cel.
15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego i właśnie w tym dniu o godzinie 17.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie przy ul. Nowy Świat 30 odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Kościółek, która opowie o swojej najnowszej książce.
To opowieść, która na skrzydłach wyobraźni przenosi myśli i uczucia czytelnika borykającego się z problemem utraty nienarodzonego dziecka do odległych miejsc.
– Czytelnik zostaje przeniesiony w świat prawie nie z tej ziemi na planetę Serducho. Powstała ona z kochaśnych pięknych marzeń. Wśród nich są marzenia, które nie są zranione, dotyczące innych sfer miłości, ale są też te marzenia kochaśne uszkodzone, z których uleciała nadzieja, wystraszona bólem i emocjami. Cała akcja toczy się z bohaterami. Czytelnik przeprowadza misję ratunkową kochaśnego, zranionego marzenia. Zakończy się ona sukcesem.
Książkę wydała fundacja Opes 139, która pomaga rodzicom po stracie dziecka. Patronat nad publikacją objęło m.in. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Dochód ze sprzedaży tej książki jest przeznaczony na cele statutowe tej fundacji.