Sandecja przegrywa pierwszy mecz w lidze [ZDJĘCIA]

2 5

9-1

Zdjęcie 1 z 10

W meczu 10. kolejki III ligi Sandecja przegrywa na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 2:1.

Pierwsza bramka spotkania padła w 20. minucie i należała do Sandecji. Jej strzelcem był Tomasz Kołbon. Do końca pierwszej połowy ,,biało-czarni” prowadzili jedną bramką.

Sytuacja zmieniła się w 52. minucie. Wynik wyrównał zawodnik Podhala, Bartłomiej Purcha. W 74. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Piotra Giela.

Sandecja miała szansę na wyrównanie w doliczonym czasie gry i gola zdobyła. Nie został on jednak uznany przez sędziów, bo chwilę wcześniej Patryk Peciak sfaulował rywala.

To pierwsza porażka Sandecji w lidze. Po tym meczu ,,Sączersi” wciąż są pierwsi w tabeli z 23 punktami na koncie.

Kolejny mecz Sandecji w sobotę 5 października. Drużyna z Nowego Sącza zmierzy się z Koroną Kielce.

Podhale Nowy Targ – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Purcha 52′, Piotr Giel 74′ – Tomasz Kołbon 20′.

Żółte kartki: Rastislav Vaclacik, Mateusz Niedziałowski, Bartosz Kurzeja – Michał Rutkowski, Patryk Peciak (dwie), Karol Smajdor.

Czerwona kartka: Patryk Peciak 90+2′ (w konsekwencji dwóch żółtych).

Podhale: Maciej Stryczula – Krzysztof Salak, Roman Miroshnyk, Łukasz Seweryn, Rastislav Vaclacik, Bartłomiej Purcha, Moustafa Hamed, Jakub Rubiś, Marcin Michota, Arkadiusz Nowak, Piotr Giel.

Sandecja: Martin Polaček – Kamil Słaby, Piotr Kowalik, Michał Rutkowski, Tomasz Nawotka (62′ Karol Smajdor), Peter Kolesar (68′ Kacper Talar), Tomasz Kołbon, Eryk Pieczarka (79′ Patryk Peciak), Wiktor Kłos (62′ Daniel Pietraszkiewicz), Jakub Wilczyński, Rafał Wolsztyński (62′ Jakub Sangowski).