W Żeleźnikowej Wielkiej, w gminie Nawojowa może powstać Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Nowy budynek zastąpi obecne przedszkole. Jak mówi wójt Stanisław Kiełbasa, w centrum ma znaleźć się miejsce zarówno dla młodych jaki i dla seniorów.
– Będzie to miejsce spotkań całej społeczności wsi Żeleźnikowa. Będzie można tu zorganizować małe imprezy, zagrać w gry m.in. ping ponga, będzie sala komputerowa. Zatem będzie to miejsce, które jest bardzo oczekiwane w Żeleźnikowej.
Jest już projekt centrum, a nawet pozwolenie budowlane. Gmina czeka tylko na przyznanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.
Jeśli fundusze się znajdą, to w przyszłym roku może rozpocząć się i zakończyć budowa Centrum.

![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 2 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-350x250.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 5 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 7 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 9 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)
![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 10 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-120x86.jpg)




