Tragiczny wypadek na ul. Lwowskiej w Nowym Sączu (141. km drogi krajowej 28). Kobieta została potrącona przez samochód osobowy w środowe (4.09) popołudnie.
Załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon.
Na miejsce przyjechały tez jednostki straży pożarnej oraz policja.
– Kierujący samochodem 51-letni mężczyzna potrącił pieszą poruszającą się poboczem. Kobieta miała około 40-50 lat. Mimo reanimacji prowadzonej na miejscu zdarzenia, zmarła. Kierujący był trzeźwy
– mówi Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Ruch w miejscu wypadku przez kilka godzin prowadzony był wahadłowo. Policja ustalała tożsamość zmarłej kobiety i okoliczności zdarzenia. Na miejsce przyjechali też prokurator z biegłym do spraw wypadków drogowych.
Aktualizacja: Policja poinformowała nas, że kobieta miała 71 lat.
Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie:

![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 2 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-350x250.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 5 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 7 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 9 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)
![Ulica Kopernika w Nowym Sączu znów zamknięta. Rusza tu drugi etap remontu [ZDJĘCIA] 10 kopernika zamknieta](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kopernika_zamknieta-120x86.jpg)




