Sandecja Nowy Sącz „przyfarciła”. Remis z rezerwami Wisły po golu w ostatniej akcji

sandecja rutkowski adrian maras

Tylko i aż 1 punkt wywalczyła Sandecja Nowy Sącz w starciu z rezerwami Wisły Kraków w III lidze. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mogą mówić o ogromnym szczęściu, bo remis uratowali bramką Kamila Słabego w ostatniej akcji.

Nie było to wielkie widowisko w wykonaniu piłkarzy Sandecji Nowy Sącz, którzy przegrywali w Krakowie od 41. minuty spotkania. Wisła trafiła na 1:0 w momencie, gdy na murawie leżał pomocnik biało-czarnych Wiktor Kłos.

Po I połowie mogło być 2:0, ale Martin Polacek obronił rzut karny wykonywany przez Wiktora Szywacza, a dobitka innego gracza Białej Gwiazdy trafiła w poprzeczkę.

Sądeczanie grali od 66. minuty z przewagą jednego zawodnika, bo za drugą żółtą kartkę czerwień ujrzał Wiktor Szywacz i przedwcześnie opuścił boisko.

Mimo gry w przewadze Sandecja długo nie mogła tego wykorzystać, choć w 69. minucie groźny strzał głową rezerwowego Jakuba Wilczyńskiego nie bez problemów obronił golkiper Wisły Kraków. Sączersi uratowali remis w ostatniej akcji meczu.

Patryk Bryła dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, Przemysław Skałecki uderzał głową, ale bramkarz Wisły odbił piłkę przed siebie. Najszybciej dopadł do niej Kamil Słaby, który rzutem na taśmę „wepchnął” piłkę do bramki, a sędzia po chwili zagwizdał po raz ostatni.

To oznacza, że Sandecja Nowy Sącz po 3 meczach III ligi ma 7 punktów za 2 zwycięstwa i 1 remis.

Wisła II Kraków – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Bramka: Dawid Olejarka 41′ – Kamil Słaby 90+5′.

Żółte kartki: Wiktor Szywacz (dwie), Arkadiusz Ziarko – Patryk Bryła, Piotr Kowalik, Jakub Wilczyński, Michał Rutkowski, Mikołaj Kwietniewski.

Czerwona kartka: Wiktor Szywacz 66′ (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sandecja: Martin Polaček – Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Piotr Kowalik – Patryk Bryła, Kacper Talar (55′ Patryk Peciak), Przemysław Skałecki, Wiktor Kłos (62′ Radosław Gołębiowski), Mikołaj Kwietniewski, Daniel Pietraszkiewicz (55′ Peter Kolesár), Rafał Wolsztyński (62′ Jakub Wilczyński)

Wisła II: Patryk Letkiewicz – Sławomir Chmiel, Kacper Skrobański (46′ Jakub Złoch), Patryk Moskiewicz, Danylo Boiko, Dawid Olejarka (90′ Radosław Skała), Wiktor Szywacz, Mateusz Stanek (67′ Kamil Kaczówka), Yehor Khromykh (67′ Maciej Kuziemka), Mateusz Młyński (73′ Karol Sałamaj), Arkadiusz Ziarko.