Katedra, tarnowska starówka, Muzeum Diecezjalne, Bima Starej Synagogi, Góra św. Marcina czy zabytkowy dworzec PKP. Tarnowianie jednym tchem wymieniają miejsca, które warto zobaczyć w tym mieście.
Tarnów nazywany jest 'Perłą Renesansu’. Reklamuje się jako polski biegun ciepła.
Mieszkańcy tego miasta nie mają wątpliwości, że turyści mają sporo miejsc do odwiedzenia i na pewno będą tu chętnie wracać.
– Na pewno Park Strzelecki ze względu na urokliwe miejsca. -Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, Katedrę, pomnik papieża Jana Pawła II, zabytkową Bimę. Warto też zobaczyć dworzec kolejowy jeden z najpiękniejszych dworców w Polsce, również Muzeum Etnograficzne – placówka, która prezentuje wystawy poświęcone historii i kulturze Romów. – Myślę, że przede wszystkim tutaj w obrębie ratusza, muzea bardzo lubię tam chodzić, Muzeum Diecezjalne też godne uwagi, sama Katedra i Szlak Maszkaronów ostatnio tak często uczęszczany z tego co widzę i bardzo fajny jest ten szlak tak że też polecam i myślę, że to jest bardzo ciekawa rzecz do zwiedzania.
Szlak Maszkaronów jest najnowszą atrakcją turystyczna Tarnowa, powstał wiosną tego roku. Łączy czternaście figurek maszkaronów rozmieszczonych w istotnych dla miasta miejscach. 30-centymetrowej wysokości postaci nawiązują wyglądem do renesansowych maszkaronów zdobiących tarnowski ratusz.
Prawdziwym hitem lata jest także złoty meleks, który wozi turystów po mieście.
autor: Amelia Ogar/oprac. Aneta Mleczko