Do tragicznego w skutkach pożaru doszło minionej nocy (30.07) w Łysej Górze w gminie Dębno. Tuż po godzinie 4:00 do służb wpłynęła informacja, że płonie dom jednorodzinny, w którym znajdują się dwie osoby.
Jak przekazuje oficer prasowy KP PSP w Brzesku mł. kpt. Dominik Machał, jednej z nich nie udało się uratować.
– Po dotarciu pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęta jest jedna kondygnacja murowanego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W budynku w chwili pożaru przebywały dwie osoby dorosłe. Jedna z nich to kobieta, która ewakuowała się samodzielnie. Niestety mężczyzna w wieku ok. 63-lat zginął w tym pożarze. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, łącznie 22 ratowników.
Na miejscu zdarzenia był obecny też zespół ratownictwa medycznego i policja, która sprawdza przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.







![W Gminie Łużna wzrosną opłaty za śmieci. Co z wysokością podatków? [WIDEO] 8 Mariusz Tarsa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Mariusz_Tarsa-350x250.jpg)








