Dwa zwycięstwa Macieja Gładysza w F4 w Hiszpanii

61070b73 1462 0a17 f716 5f79f18d27bd

Kolejne dwa wygrane wyścigi przypisał do swojego konta 16-letni tarnowianin Maciej Gładysz, który debiutuje w tym sezonie Formuły 4. Młody zawodnik wygrał dwa pierwsze wyścigi czwartej rundy mistrzostw w hiszpańskiej Aragonii, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wygranych wyścigów w tym sezonie F4 Maciej Gładysz na swoim koncie ma już trzy, bo poza tymi dwoma w Hiszpanii wygrał także jeden we Francji.

W Hiszpanii tarnowianin wywalczył dwa pole position do dwóch pierwszych wyścigów, a w nich prowadził od samego startu do mety. Gorzej Gładyszowi poszło w trzecich zawodach na torze Motorland Aragon. W nim zaliczył kontakt z rywalem i musiał zjechać do alei serwisowej na wymianę opony, a to przekreśliło szanse na wysokie miejsce. Finalnie w trzecim wyścigu zajął 25. pozycję.

Dobre wyniki podczas weekendu w Hiszpanii sprawiły, że 16-latek awansował z czwartego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolejny start Macieja Gładysza będzie w połowie września. Podczas piątej z siedmiu rund hiszpańskiej Formuły 4, zawodnicy będą rywalizować w Walencji.