Sandecja wygrywa w ostatnim przed rozpoczęciem sezonu sparingu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

sandecja poprad30

Sandecja Nowy Sącz zmierzyła się w sobotę (27.07) z Popradem Muszyną. To dla zespołu był ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem ligowym w nowym sezonie.

Drużyna z Nowego Sącza zagrała jako gospodarz. Mecz odbył się na boisku w Zawadzie. Czarno-biali zwyciężyli z drużyną znad Popradu 5:1.

Mimo, że w pierwszej połowie meczu Sandecji ciężko było wykończyć wypracowane akcje, zakończyła się ona dla Sączersów zwycięsko. Druga połowa była dla Czarno-białych korzystniejsza i piłkarze dorzucili do wyniku jeszcze cztery bramki.

Kibice, którzy przyszli na mecz podkreślają, że ich największym oczekiwaniem względem Sandecji jest awans do 2. ligi.

– Ja myślę, że awansują do drugiej ligi. Patrząc na ten skład nie powinno być źle. Wszystko zależy od tego jak zaczną. Gra mi się podoba i oby tak samo grali w lidze

– ocenił pierwszą połowę sparingu jeden z kibiców.

– Liczę, że wrócimy do drugiej ligi i jak najszybciej do ekstraklasy

– wyraził swoje oczekiwania kolejny fan Sandecji.

– Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Cóż innego pozostało kibicom

– ocenił zbliżający się sezon inny kibic.

Trener zespołu Łukasz Mierzejewski spotkanie ocenił jako udane, choć zauważył kilka rzeczy wymagających poprawek.

– Dobre były te stworzone sytuacje, bo stworzyliśmy ich sporo. Skuteczność w pierwszej połowie nie była na wysokim poziomie. Na pewno do dopracowania jest praca w obronie niskiej. Jesteśmy cały czas w budowie drużyny. Dojdzie jeszcze dwóch lub trzech zawodników i będą to wzmocnienia, a nie uzupełnienia.

Trener Sandecji odniół się także do głośnej ostatnio sytuacji związanej z nieprzedłużeniem kontraktu Dawida Szufryna – wieloletniego kapitana i wychowanka Sandecji.

– Nie mieliśmy budować tej drużyny w oparciu o tych zawodników, których zastałem i o tych, którzy mają kontrakty. Część zawodników otrzymała kontrakty, część odeszła. W tym planie nie było Dawida, co wynikło z analizy drużyny z poprzedniego sezonu.

Teraz przed Sandecją pierwszy mecz nowego sezonu w Betclic 3. Lidze. Czarno-biali rozegrają go w sobotę 3 sierpnia. Ich rywalem będzie Wisłoka Dębica.

Sandecja Nowy Sącz – Poprad Muszyna 5:1 (1:0)

Bramki: Rafał Wolsztyński 43′, zawodnik testowany 53′, Jakub Wiczyński 56′, Igor Maślanka 73′, Patryk Peciak 85′ – Poprad 74′.

Sandecja: I połowa: Martin Polaček – Kamil Słaby, Piotr Kowalik, Michał Rutkowski, Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon, Kacper Talar, Radosław Gołębiowski, Daniel Pietraszkiewicz, Patryk Bryła, Rafał Wolsztyński. II połowa: Jakub Bednarek – Petr Buchta, Michał Rutkowski (60′ Kamil Słaby), Daniel Pietraszkiewicz (60′ Kacper Wokacz), Igor Maślanka, Eryk Kosiński, Przemysław Skałecki (60′ Patryk Kupczak), zawodnik testowany, Karol Smajdor, Rafał Wolsztyński (60′ Patryk Peciak), Jakub Wilczyński.