To będzie czas duchowej refleksji, spotkania z drugim człowiekiem, nawiązywania relacji i aktywnie spędzonego czasu na dwóch kółkach. Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Rowerowej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy potrwają tylko do 7 lipca.
Pielgrzymki ruszą z dwunastu miejsc diecezji tarnowskiej, po czym złączą się w jedną grupę w Zabawie i stamtąd przez cztery dni będą pielgrzymować na rowerach do Matki Boskiej Częstochowskiej.
Tegoroczne hasło pielgrzymki to 'Żyję w Kościele’. Jak tłumaczy dyrektor ks. Paweł Szczygieł uczestnicy będą je rozważać na rożne sposoby.
– Podczas rowerowej pielgrzymki będziemy realizować to hasło w taki następujący sposób, że żyję w Kościele dla chwały Bożej, czyli jesteśmy powołani, żeby żyć dla Boga. Żyję w Kościele dla wspólnoty czyli w małżeństwie, w rodzinie, w kapłaństwie, po prostu w danym powołaniu. Ostatni punkt i ostatni dzień pielgrzymki, to żyję w Kościele dla ewangelizacji, czyli daję świadectwo. Kiedy będziemy się rozjeżdżać do domów po pielgrzymce, to mamy być świadkami tego co doświadczyliśmy w tym czasie.
Rekolekcjonistą będzie znany ewangelizator ks. Łukasz Plata. Diecezjalna pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 18-21 lipca. Zapisać na nią można tylko do najbliższej niedzieli. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na www.rowerowapielgrzymkatarnowska.pl
Dyrektor diecezjalnej pielgrzymki dodaje, że podczas trasy będzie czas na zabawę, integrację, ale i duchową refleksję, bo główny cel wyjazdu do zbliżenie się do Boga.
– Osoby, które jeżdżą na rowerze mogą połączyć swoją pasję z takim wymiarem duchowym, czyli z modlitwą, spotkaniem z ludźmi. Będzie można oczywiście skorzystać także z sakramentu pokuty, bo pielgrzymować wraz ze swoimi parafianami będą także kapłani z danych rejonów. Przede wszystkim jednak jako organizator zakładam zawsze, że pierwszy cel pielgrzymki to przybliżyć ludzi do Pana Boga.
Trasa została rozłożona na cztery dni, tak aby trudom pielgrzymowania mogły sprostać osoby mniej zaawansowane wyczynowo.