Studiowanie teologii rozwija, pogłębia wiarę i przedłuża młodość, bo w studenckich ławkach zasiadają osoby w różnym wieku.
Robert z Tarnowa jest na pierwszym roku studiów dla świeckich i jak mówi RDN Małopolska, uczy się bardzo ciekawych rzeczy.
– Wyższe Seminarium Duchowne jest na terenie mojej parafii, kiedy przechodziłem to z zazdrością patrzyłem na tych ludzi, którzy tam wchodzą. Nie zazdrościłem im sutanny, tylko tego czego się tam uczą. Chciałem poszerzyć swoje wiadomości, liczę na pogłębienie wiary. Studiowanie chyba wydłuża życie, bo człowiek zawsze myśli, że coś jeszcze jest przed nim.
Anna studiuje teologię razem z mężem. Dojeżdżają z Mielca.
– Dwa lata się przymierzałam do teologii. Przeszłam operację i powiedziałam, że jak ją przeżyję to zapiszę się na teologię. Zachęciłam też męża. Nie jest łatwo, materiału jest sporo, ale jak już jesteśmy z mężem na wykładach to stwierdzamy, że to jest miejsce dla nas.
Michał z Jaźwin dodaje, że studia to także formacja.
– Warto studiować teologię. Chciałem zgłębić swoją wiedzę na temat Boga, wiary. Otworzyło mi to perspektywę na to w jaki sposób powinna funkcjonować wiara, jak ją postrzegać i rozwijać. To się też przekłada na relacje z Panem Bogiem.
Anna ze Szczurowej łączy studiowanie z byciem matką, co jak przyznaje nie jest to łatwe.
– Zawsze byłam blisko Kościoła, wspólnoty parafialnej. Byłam w DSM-ie, scholi. Teraz ja prowadzę scholę. Samo to przyszło, że może trzeba spróbować czego nowego i jestem studentką. Mam małe dzieci, więc nie jest łatwo. Na zajęcia jeżdżę z 2,5 -letnią córką, siedzi grzecznie, słucha. Pomaga mi rodzina.
Tymczasem trwa rekrutacja na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Studia magisterskie z teologii są na specjalności katechetyczno-pastoralnej dla osób świeckich i zakonnych. Przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.
Szczegółowe informacje są na stronie: KLIKNIJ TUTAJ