Grupa Azoty Unia Tarnów wraca z Legionowa z kompletem punktów

438100138 929687165651998 7452213056477253760 n

Szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów wracają z Legionowa z pełną pulą. ‘Jaskółki’ w 4. kolejce rundy przegranych Orlen Superligi pokonały na wyjeździe Zepter KPR Legionowo 28:27 (17:16).

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wyszli na trzybramkowe prowadzenie (3:0). Dopiero od tego momentu zawodnicy z Tarnowa byli w stanie celnie rzucać na bramkę przeciwników. To jednak nie dało wiele zawodnikom prowadzonym przez Marcina Janasa, ponieważ Legionowo utrzymywało swoją dobrą grę i w pewnym momencie ich przewaga wzrosła do pięciu bramek (8:3).

Co prawda taka sytuacja utrzymywała się przez pewien czas, ale Unia w końcu zaczęła grać lepiej i odrabiała straty, najpierw doprowadzając do remisu (11:11), by w samej końcówce pierwszej połowy wyjść na jednobramkowe prowadzenie (17:16), którego nie oddała do gwizdka.

Po zmianie stron gra obu ekip była bardzo wyrównana, jednak przez całą drugą połowę ‘Jaskółki’ były w stanie utrzymać swoją minimalną przewagę i finalnie wygrać mecz 28:27. Tym samym zespół przywiózł do Tarnowa kolejną pełną pulę.

Grupa Azoty Unia Tarnów ma na swoim koncie 36 punktów i zajmuje 9. miejsce w Orlen Superlidze. Z kolei drużyna z Legionowa zgromadziła zaledwie 14 'oczek’ i już wiadomo, że po sezonie pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

W ostatnim meczu sezonu tarnowianie zmierzą się w wyjazdowym starciu z Crotop Gwardią Opole. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 maja.

Zepter KPR Legionowo – Grupa Azoty Unia Tarnów 27:28 (16:17)