Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów pewnie pokonali kolejnego rywala w walce o utrzymanie

unia piotrkowianin007 768x512 1

Tarnowscy piłkarze ręczni nie pozostawili złudzeń przyjezdnym i odnieśli zdecydowane zwycięstwo w drugiej kolejce rundy spadkowej ORLEN Superligi. Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała na własnym terenie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 29:21.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie od niecelnych rzutów, jednak z każdą kolejną minutą rosła przewaga tarnowian. Po 15. minutach było już 10:4 dla gospodarzy. Zawodnicy Piotrkowianina popełniali sporo błędów, a Jaskółki bezlitośnie je wykorzystywały. Swoje dołożył także bramkarz Unii, Patryk Małecki, który był w dobrej dyspozycji. Z upływem kolejnych minut Unia zwiększała przewagę nad rywalami z Piotrkowa, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 16:9.

Po zmianie stron, pierwsze pięć minut należało do Piotrkowianina. W bramce gości na początku drugiej połowy stanął Damian Chmurski, który zaliczył kilka udanych interwencji, a jego koledzy z zespołu zdobyli trzy bramki z rzędu. Goście przegrywali wówczas już tylko 12:16.

Szczypiorniści Unii Tarnów po tym przełamali swoją niemoc i znów zaczęli przeważać nad rywalami, choć nie tak wyraźnie jak w pierwszej połowie. Najczęściej spośród Jaskółek do bramki rywali trafiał Paweł Podsiadło, który zdobył ich łącznie dziewięć. Świetną dyspozycję potwierdzał także bramkarz Patryk Małecki, który po meczu został wybrany MVP tego spotkania. To wszystko po 60. minutach gry dało zwycięstwo Grupie Azoty Unii Tarnów 29:21 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Do końca rundy spadkowej Unii Tarnów pozostały do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Najbliższe już 19 kwietnia. Do Tarnowa przyjedzie wtedy drużyna Energa Wybrzeże Gdańsk.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:21 (16:9)

UNIA: Kazimier, Wysocki, Małecki (48%) – Zdobylak, Wątroba 3, Sanek 2, Podsiadło 9, Małek 1, Bushkou 5, Smolikau, Adamski, Słupski 4, Parovinchak 5, Sikora, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Bushkou, Podsiadło, Adamski

Karne: 3/4

PIOTRKÓW: Chmurski (43%), Kot (17%) – Wawrzyniak 3, Matyjasik 1, Szopa 5, Wadowski, Żyszkiewicz, Runowski, Filipowicz, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik 1, Kowalski 2, Krajewski 1, Makowiejew 2

Kary: Żyszkiewicz, Pożarek