Krynica-Zdrój znów żyła hokejem. Polska pewnie pokonała Węgry [ZDJĘCIA]

krynica polska wegry hokej 13 04 2024377

W drugim meczu towarzyskim Polska – Węgry zdecydowanie lepsi byli biało-czerwoni. W Krynicy-Zdroju wygrali 6:2. Przyczynili się do tego hokeiści pochodzący z uzdrowiska Paweł Zygmunt i Damian Tyczyński.

Na początku spotkania Węgrzy starali się grać jak równy z równym, ale gdy Polska wzięła się za strzelanie, zaaplikowała aż 4 gole w I tercji.

Najpierw w 8. minucie kryniczanin Paweł Zygmunt wykorzystał podanie Damiana Kapicy. Po nieco ponad 60 sekundach było już 2:0. Aron Chmielewski uderzył bardzo mocno, krążek spadł tuż przed bramką, golkiper Węgrów go nie widział, a z bliska dobił Dominik Paś.

W 11. minucie podwyższył Damian Kapica, który skorzystał z podania Kamila Wałęgi. Na 4:0 trafił po indywidualnym popisie Damian Tyczyński, który skorzystał z podania Pawła Zygmunta.

II tercja rozpoczęła się doskonale i już po 44 sekundach gry do siatki trafił Aron Chmielewski, przy podaniu Bartosza Ciury. W 37. minucie szóstą bramkę zdobył Paweł Dronia przy asystach Kamila Wałęgi i Damiana Kapicy.

Podobnie jak w piątkowej potyczce wygranej 5:2, Węgrzy dopiero w III tercji potrafili pokonać polskiego bramkarza (tym razem był to Maciej Miarka). Już w 55. sekundzie trzeciej odsłony na listę strzelców wpisał się Balazs Sebok. Na niecałe 5 min przed końcową syreną rozmiary porażki zmniejszył Bence Szabo.

W serii rzutów karnych Węgrzy wygrali 2:0.

Posłuchaj Pawła Zygmunta:

Polska – Węgry 6:2 (4:0:,2:0,0:2).

Bramki: Polska – 1:0 Paweł Zygmunt (Damian Kapica) 7:37, 2:0 Dominik Paś (Aron Chmielewski, Patryk Wronka) 8:55, 3:0 Damian Kapica (Kamil Wałęga) 10:40, 4:0 Damian Tyczyński (Paweł Zygmunt) 13:48, 5:0 Aron Chemielewski (Bartosz Ciura) 20:44, 6:0 Paweł Dronia (Kamil Wałęga, Damian Kapica) 36:04.

Węgry: 6:1 Balazs Sebok (Henrik Nilsson, Janos Hari) 40:55, 6:2 Bence Szabo (Vilmos Gallo) 55:07.

Kary: Polska – Marcin Kolusz (2 min), Węgry – Akos Mihaly, Krisztian Nagy (2x 2 min).

Polska – Maciej Miarka (David Zabolotny) – Kamil Górny, Marcin Kolusz; Aron Chmielewski, Dominik Paś, Patryk Wronka – Mateusz Bryk, Bartosz Ciura; Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski, Patryk Krężołek – Paweł Dronia, Arkadiusz Kostek; Paweł Zygmunt, Kamil Wałęga, Damian Kapica – Patryk Wajda, Bartosz Florczak; Filip Wielkiewicz, Damian Tyczyński, Sebastian Brynkus.

Węgry – Bence Balizs (Dominik Horvath) – Bence Stipsicz, Henrik Nilsson; Balazs Sebok, Janos Hari, Vilmos Gallo – Roland Kiss, Nandor Fejes; Gergo Ambrus, Kristof Nemeth, Istvan Tebocs – Bence Szabo, Tamas Otrenszky; Balazs Varga, Kristof Papp, Krisztian Nagy – Adam Falus; Marton Nemes, Balint Horvath, Tamas Sarpatki.