Polska pokonała Węgry. Hokejowe święto w Krynicy-Zdroju [ZDJĘCIA]

krynica polska wegry hokej04 2024327

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, która przygotowuje się do mistrzostw świata pokonała Węgry w mecz rozgrywanym w Krynicy-Zdroju. Podopieczni Roberta Kalabera pokonali rywali 5:2, choć ci starali się nawiązać walkę.

Po I tercji biało-czerwoni prowadzili już 2:0. W 9. minucie spotkania wynik otworzył Aron Chmielewski, a asystowali mu Patryk Wronka i Kamil Górny. W 16. minucie podwyższył Marcin Kolusz po podaniu Kamila Wałęgi.

Po drugiej tercji mogło być 3:0, ale bramka Arona Chmielewskiego nie została uznana po wideoweryfikacji. Trzecią odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli Węgrzy i 44. minucie potyczki na 2:1 trafił Kristoph Nemeth.

Choć przeciwnik grał wtedy w przewadze liczebnej, Polacy szybko, bo już w 47. minucie podwyższyli prowadzenie, wykorzystując szybki atak. Paweł Zygmunt zagrał do Flipa Komorskiego przed bramkę, a ten pewnie pokonał Dominika Horvatha. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund i było 4:1. Tym razem Dominik Paś wpisał się na listę strzelców po asystach Macieja Urbanowicza i Marcina Kolusza.

Niecałe 4 minuty przed końcową syreną rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Bence Stipsicz. Węgrzy wzięli czas, wycofali bramkarza, ale to się nie opłaciło i Dominik Paś trafił do pustej bramki na 5:2 w 57. minucie potyczki.

Zespoły umówiły się na serię rzutów karnych wygraną 2:0 przez Polskę po golach Patryka Wronki i Alana Łyszczarczyka.

W sobotę o 15.45 w Krynicy-Zdroju odbędzie się drugie spotkanie Polaków z Węgrami.

Posłuchaj Arona Chmielewskiego:

Posłuchaj trenera Roberta Kalabera:

Polska – Węgry 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Polska: Tomas Fucik – Arkadiusz Kostek, Kamil Górny, Patryk Wronka, Dominik Paś, Aron Chmielewski – Marcin Kolusz, Marcin Horzelski, Paweł Zygmunt, Kamil Wałęga, Patryk Krężołek – Mateusz Bryk, Bartosz Ciura, Alan Łyszczarczyk, Filip Komorski, Barłomiej Jeziorski – Oskar Jaśkiewicz, Mateusz Zieliński, Maciej Urbanowicz, Damian Tyczyński, Damian Kapica.

Trener: Robert Kalaber.

Bramki:

Polska – Aron Chmielewski (Patryk Wronka, Kamil Górny) 8:43, Marcin Kolusz (Kamil Wałęga) 15:18, Filip Komorski (Paweł Zygmunt) 46:27, Dominik Paś (Maciej Urbanowicz, Marcin Kolusz) 46:54, Dominik Paś – do pustej bramki 57:16.

Karne: Patryk Wronka 1:0, Kristof Papp 1:0, Aron Chmielewski 1:0, Balazs Varga 1:0, Alan Łyszczarczyk 2:0, Balazs, Sebok 2:0, Kamil Wałęga 2:0, Vilmos Gallo 2:0, Paweł Zygmunt 2:0, Bence Szabo 2:0.

Węgry – Kristof Nemeth (Istvan Tebocs) 43:13. Bence Stipsicz (Henrik Nilsson) 56:27.

Kary: Polska – Marcin Horzelski (2 min), Marcin Kolusz (2x 2 min), Damian Tyczyński (2 min), Węgry – Kristof Nemeth, Henrik Nilsson, Akos Mihaly, Tamas Sarpatki, Bence Stipsicz.