Uczniowie dębickich szkół, samorządowcy oraz społeczność miasta i regionu uczczą pamięć pomordowanych w Katyniu. Na Placu Mikołajkowów w Dębicy odbędą się uroczystości z okazji 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 14. Rocznicy katastrofy smoleńskiej.
W programie złożenie zniczy i kwiatów przez młodzież i delegacje przy symbolicznych obeliskach upamiętniających ofiary zbrodni oraz pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych w Katyniu. W ramach obchodów uczestnicy uroczystości uczczą także ofiary tragedii narodowej jaką była Katastrofa Smoleńska poprzez złożenie wiązanek kwiatów pod Memoriałem Smoleńskim.
Uroczystości odbędą się w najbliższy piątek, 12 kwietnia o godzinie 12:00.








![Opóźnia się oddanie nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu [WIDEO] 9 slawomir wojta studio 05 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/05/slawomir_wojta_studio_05_2025-350x250.jpg)


![Sympatycy radia RDN pojechali na Litwę. Spędzili tam wyjątkowe chwile [ZDJĘCIA] 12 kdn](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kdn-120x86.jpg)



