Nafciarze z Płocka górą nad Jaskółkami z Tarnowa. Szczypiorniści Unii Tarnów ponoszą kolejną porażkę z rzędu

20240323CSMS0055 768x512 1

Trwa czarna seria piłkarzy ręcznych z Tarnowa. Szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów polegli na własnym terenie 26:35 z Orlen Wisłą Płock w ramach 25. kolejki Orlen Superligi. Dla tarnowian była to ósma porażka z rzędu w lidze.

Spotkanie od dobrych interwencji rozpoczęli bramkarze po obu stronach. Jednak po serii błędów graczy Unii, w 7. minucie płocczanie wyszli na trzybramkowe prowadzenie 1:4. Prowadzenia nie oddali już do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 12:16 dla gości z Płocka.

Druga odsłona spotkania nie odmieniła losów spotkania. Nadal drużyną zdecydowanie lepszą była Wisła Płock, która z każdą minutą powiększała swoją przewagę i nie pozostawiła tarnowianom złudzeń w tym spotkaniu. Finalnie pojedynek zakończył się wygraną Orlen Wisły Płock 35:26, a MVP spotkania został Vladyslav Parovinchak.

To była już ósma z rzędu porażka tarnowian w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn w Polsce. Ostatnie ligowe spotkanie drużyna Unii wygrała jeszcze w 2023 roku. Obecnie ‘Jaskółki’ zajmują jedenaste na czternaście miejsc w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Drużyna z Płocka jest wiceliderem w tabeli i ma 72. punkty, czyli tyle samo ile lider z Kielc.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Orlen Wisła Płock 26:35 (12:16)

Grupa Azoty Unia Tarnów: Wysocki (6%), Małecki (10%) – Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 1, Małek 1, Bushkou 4, Smolikau 5, Adamski 2, Słupski 1, Parovinchak 10, Sikora, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Bushkou, Adamski (x2), Mrozowicz (x2)

Karne: 9/10

Orlen Wisła Płock: Alilovic (20%), Jastrzębski – Daszek 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 4, Serdio 3, Susnja, Samoila 5, Michałowicz 2, Krajewski 8, Perez 1, Dawydzik, Mihić, Mindegia, Zhitnikov 3

Kary: Sroczyk (x2), Dawydzik (x3 – czerwona kartka), Lucin