Mecz zacięty, ale Sandecja pokonana. Nie brakowało nagłych zwrotów akcji [ZDJĘCIA]

san gl

fot Adrian Maraś

Po zaciętym meczu, w którym nie brakowało dramatycznych zwrotów akcji, Sandecja znów na tarczy. Pogoń pokonała drużynę z Nowego Sącza 3:2.

Pierwsze 30 minut meczu były wyrównane dla obydwu drużyn. Później zaczęły wpadać bramki, ale z niekorzystnym kontem dla Biało-Czarnych, bo w 43. minucie przegrywali już 2:0, w tym po rzucie karnym. Kontaktowy gol głową zdobył jeszcze przed gwizdkiem Kamil Sobczyk i zawodnicy z Kilińskiego, pomimo strat, do szatni mogli schodzić jeszcze z nadzieją na zwycięstwo.

Druga połowa rozpoczęła się wyrównaną wymianą ciosów, co zakończy się drugą bramką dla Sandecji w wykonaniu Rafała Wolsztyńskiego. Sączersi walczyli, ale po 76 minucie mecz zaczął toczyć się nie po ich myśli. Ostatecznie, po dwóch karnych, czerwonej kartce dla Sandecji i nerwowych zwrotach akcji, podopieczni Roberta Kasperczyka musieli uznać sportową wyższość swoich przeciwników z wynikiem 3:2.

Zobacz składy drużyn:

Sandecja: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (61′ Wiktor Kamiński) – Tomasz Kołbon, Radosław Gołębiowski (61′ Mikołaj Kwietniewski), Bruno Żołądź (46′ Denis Potoma) – Rafał Wolsztyński (79′ Mateusz Bartków), Jakub Wilczyński (61, Patryk Bryła).

Pogoń: Jakub Burek – Hubert Derlatka (60′ Titas Milašius), Przemysław Misiak, Dawid Burka, Ernest Dzięcioł, Piotr Pyrdoł – Lukáš Hrnčiar (81′ Krystian Miś), Jakub Sinior, Meik Karwot, Cezary Demianiuk – Tomasz Walczak (60′ Mateusz Majewski).