Tylko gol honorowy. Sandecja przegrała z zespołem GKS Jastrzębie [ZDJĘCIA]

z1

Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:3 z GKS Jastrzębie. Drużyna ze Śląska już w 11. minucie prowadziła dwiema bramkami. Biało-czarnym jedynie w drugiej połowie udało się zdobyć honorowego gola.

Podopieczni Roberta Kasperczyka nie popisali się w pierwszych 45. minutach. Chociaż po dwóch stratach o gola próbowali zawalczyć między innymi Bruno Żołądź, Patryk Bryła, czy Denis Potoma, to do szatni Sączersi schodzili w ponurych nastrojach.

Właśnie Denis Potoma w drugie połowie musiał też opuścić boisko w konsekwencji drugiej żółtej kartki, co nie pomogło zawodnikom z Kilińskiego. Chociaż druga część spotkania zdawała się być bardziej wyrównana, co w konsekwencji skutkowało golem kontaktowym dla piłkarzy z Nowego Sącza, zdobytym przez Jakuba Wilczyńskiego, to zawodnicy ze Śląska w końcówce spotkania podwyższyli zwycięstwo do trzeciej bramki, zdobytej przez Joao Guilherme.

Ostatecznie 14. kolejka II Ligi skończyła się dla Sądeczan porażką.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie 1:3 (0:2)

Bramki: Jakub Wilczyński 80′ – Michał Bednarski 5′, Farid Ali 11′, João Guilherme 88′.

Sandecja: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Słaby (46′ Mikołaj Kwietniewski) – Patryk Bryła (64′ Jakub Wilczyński), Denis Potoma, Bruno Żołądź (64′ Rastislav Václavik), Wiktor Kamiński (64′ Kacper Talar) – Rafał Wolsztyński (82′ Marcinho).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Paweł Baranowski, Szymon Matuszek, Jakub Iskra – Farid Ali (70′ Szymon Kiebzak), Karol Fietz, João Guilherme (90′ Kamil Jadach), Mateusz Chmarek (70′ Konrad Kargul-Grobla; 87′ Szymon Maszkowski) – Michał Bednarski.

Żółte kartki: Petr Buchta, Kamil Słaby, Denis Potoma, Rafał Wolsztyński, Tomasz Nawotka – Szymon Matuszek, Paweł Baranowski, Konrad Kargul-Grobla.

Czerwona kartka: Denis Potoma (76′, za drugą żółtą).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).