Pomimo skromnych warunków od samego początku rozgłośnia chce dać jak najwięcej swoim słuchaczom. Radio Magnificat w diecezji Brazzaville, gdzie pracują tarnowscy misjonarze ks. Bogdan Piotrowski i ks. Maciej Fleszar, obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. W jego modernizacji pomagają na miejscu przedstawiciele RDN Małopolska.
Jak mówi dyrektor afrykańskiego radia Magnificat ks. Jocel, historia radia sięga początków XXI wieku.
Odtwarzacz plików dźwiękowych– Pierwsze próby zostały zrobione w 2003 roku, a od 2005 roku nadajemy. Radio należało do Konferencji Episkopatu Konga, a nie do archidiecezji Brazzaville. Od 2012 roku Brazzaville przejęło to radio i 1 marca będziemy świętować 20 lat obecności naszego radia w Kongo.
Jak dodaje dyrektor ks. Jocel, radio stara się docierać do jak najszerszej grupy słuchaczy.
Odtwarzacz plików dźwiękowych– Radio zwraca się przede wszystkim do chrześcijan, ludzi dobrych woli, tych co chcą nas słuchać, ale przede wszystkim do katolików, dlatego że teraz po naprawie będziemy słyszalni w odległości przynajmniej 80 kilometrów wokół Brazzaville i to jest bardzo dużo. Charakter radia jest bardziej Maryjny. Jest Różaniec każdego dnia, Msza święta i rożne nabożeństwa. Naszym zadaniem jest nauczanie, a dewizą być świadomym świadkiem Chrystusa.
Dyrektor radia Magnificat skierował także słowa do naszych słuchaczy i pracowników.
Odtwarzacz plików dźwiękowych– Korzystając z okazji chciałbym też podziękować diecezji tarnowskiej i kieleckiej za pomoc w modernizacji tego radia, za waszą obecność tutaj z nami i za pracę, którą wykonujecie. Chciałbym przekazać Wam wszystkim z Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, żebyście uświadomili sobie, że macie tutaj młodszą siostrę w Afryce.
Rozmowę z dyrektorem radia Magnifica tłumaczył dla Radia RDN Małopolska misjonarz ks. Bogdan Piotrowski.
Na Czarnym Lądzie w Brazzaville jest dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jan Bartoszek i technik Henryk Bukowiec, którzy swoją wiedzą i możliwościami technicznymi dzielą się z kolegami po fachu.
Radio RDN Małopolska będzie udoskonalać radiowe fale na Czarnym Lądzie