Sandecja Nowy Sącz wróciła do walki o utrzymanie. Uratowany punkt z Zagłębiem Lubin

sandecja zaglebieII adrian maras

Sandecja Nowy Sącz zremisowała 1:1 z Zagłębiem II Lubin w pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarskiej II ligi. Biało-czarni walczą o utrzymanie, a zdobycie jednego punktu niewiele zmienia w ich sytuacji.

Sandecja pozostanie w strefie spadkowej, na przedostatnim miejscu w tabeli. Do rozegrania pozostanie 14 meczów.

Na stadionie Puszczy Niepołomice, gdzie w tej rundzie sądeczanie rozgrywają swoje mecze w roli gospodarza, na prowadzenie wyszli goście w 58. minucie spotkania. Punkt dla Sandecji Nowy Sącz uratował w 89. minucie potyczki nowy napastnik pasiastej drużyny Rafał Wolsztyński.

– Brakowało nam jakościowych dośrodkowań, które na sztucznej trawie w Rytrze nie sprawiały nam problemów. Brakowało nam trochę chłodnej głowy w niektórych momentach, by szybciej wyrównać, ale poprzeczkę mieliśmy zawieszoną bardzo wysoko. Spotkanie było jednak bardzo pożyteczne w kontekście budowania morale zespołu. Najbliższe mecze dadzą odpowiedzi na wiele pytań

– podkreślił trener Sandecji Robert Kasperczyk.

Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Rafał Wolsztyński 89′ – Rafał Adamski 58.

Żółte kartki: Bruno Żołądź, Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Michał Rutkowski, Radosław Gołębiowski – Jakub Kolan, Filip Kocaba, Szymon Karasiński, Szymon Weirauch, Mateusz Dziewiatowski.

Sandecja: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Dawid Szufryn (46′ Petr Buchta), Michał Rutkowski, Patryk Bryła (65′ Kacper Talar) – Mikołaj Kwietniewski (81′ Jakub Wilczyński), Bruno Żołądź (65′ Rastislav Václavik), Denis Potoma, Wiktor Kamiński (65′ Radosław Gołębiowski) – Rafał Wolsztyński.

Zagłębie II: Szymon Weirauch – Jakub Kolan, Kamil Sochań, Kacper Lepczyński, Szymon Karasiński – Marcel Reguła (55′ Daniel Dudziński), Filip Kocaba (46′ Mateusz Kizyma), Kacper Terlecki, Cyprian Popielec (55′ Adam Ratajczyk), Paweł Kruszelnicki (65′ Kasjan Frankowski) – Rafał Adamski (83′ Mateusz Dziewiatowski).