Za nami historyczne zawody Pucharu Świata. Najlepsi snowboardziści walczyli w Krynicy-Zdroju [ZDJĘCIA]

puchar swiata krynica fot pzn

Był trzeci w kwalifikacjach, ale swój start w pierwszych, historycznych snowboardowych zawodach Pucharu Świata w Krynicy-Zdroju zakończył na 1/8 finału. Zeszłoroczny mistrz świata Oskar Kwiatkowski był jedynym z 13 Polaków, którzy przebrnęli kwalifikacje.

W 1/8 finału nie ustrzegł się błędów i przegrał rywalizację z liderem Pucharu Świata Benjaminem Karlem z Austrii. Ostatecznie zajął 11. miejsce.

Sobotnie (24.02) zawody wygrali Austriak Andreas Prommegger i Niemka Ramona Theresia Hofmeister.

Jak radzili sobie pozostali Polacy?

33. był Andrzej Gąsienica Daniel, 35. Maciej Mikołajczyk, 37. Mikołaj Rutkowski, a Michał Nowaczyk nie ukończył pierwszego przejazdu.

Wśród pań 21. miejsce zajęła Weronika Dawidek, 25. Maria Bukowska-Chyc, 29. Natalia Stokłosa, 30. Karolina Półtorak, 33. Natasza Piwowarczyk, 34. Olga Kaciczak, 35. Olimpia Kwiatkowska, a 36. Sonia Zapała. Weronika Biela-Nowaczyk została zdyskwalifikowana.

W niedzielę (25.02) kwalifikacje przed kolejnymi zawodami na Jaworzynie Krynickiej rozpoczną się o 9.00, a finały o 13.00.