Szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów w 1/4 Orlen Pucharu Polski

20240213CSMS0052

‘Jaskółki’ wczoraj (13.02) przed własną publicznością pokonały MMTS Kwidzyn 30:21, tym samym zapewniając sobie awans do 1/4 Orlen Pucharu Polski. Tarnowianie od samego początku pucharowego meczu przeważali, ale drużyna z Kwidzynia nie odpuszczała i przez długie fragmenty spotkania walczyła z Jaskółkami jak równy z równym.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, która była dla podopiecznych trenera Marcina Janasa bardzo udana. Tarnowianie byli skuteczni w ataku i obronie dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 18:9. Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, bo w niej obie ekipy rzuciły po 12 bramek, dzięki czemu Unia po końcowym gwizdku zwyciężyła ośmioma trafieniami.

Kolejny mecz, tym razem już ligowy, ‘Jaskółki’ zagrają w sobotę (17.02). Wówczas na wyjeździe zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MMTS Kwidzyn 30:21 (18:9)

UNIA: Wysocki, Małecki – Zdobylak 1, Wątroba 2, Sanek 1, Podsiadło 8, Małek 1, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski 4, Słupski 2, Parovinchak 4, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz 1

Kary: Adamski, Smolikau

Karne: 2/2

MMTS: Zakreta, Matlęga – Grzenkowicz 1, Łazarczyk, Kamyszek 3, Guziewicz 1, Welcz 3, Potoczny 2, Jarosz 1, Kosmala 3, Malczak, Landzwojczak, Cherkashchenko, 3 Chałupka 1, Jankowski 2, Lewczyk 1

Kary: Grzenkowicz, Guziewicz, Jankowski, Chałupka