Tarnowscy szczypiorniści wciąż bez punktów w rundzie wiosennej

20240211CSMS0013

Niemoc szczypiornistów Grupa Azoty Unii Tarnów w rundzie wiosennej Orlen Superligi nadal trwa. 'Jaskółki’ w niedzielę (11.02) przegrały trzeci ligowy mecz z rzędu w tym roku. Tym razem tarnowianie u siebie ulegli Zagłębiu Lubin 26:34 (9:15).

W gruncie rzeczy o tak wysokiej porażce zadecydowała już pierwsza odsłona spotkania. Od początku w mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy skrupulatnie powiększali swoją przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem nad Unią 15:9.

Gra w drugiej połowie była już bardziej wyrównana, ale Zagłębie było w stanie rzucić o dwa gole więcej niż gospodarze i finalnie zwyciężyło ośmioma bramkami.

Jak na razie podopieczni trenera Marcina Janasa nie są w stanie zapunktować na wiosnę. Po 20 meczach wciąż mają na swoim koncie 24 punkty, przez co spadli na 9. miejsce, które oznacza walkę w play-out’ach o utrzymanie.

Kolejny mecz Jaskółki zagrają w sobotę na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 26:34 (9:15)

Grupa Azoty Unia: Wysocki, Małecki – Zdobylak 4, Wątroba 1, Sanek 5, Podsiadło 8, Małek 2, Bushkou 2, Smolikau 2, Adamski, Słupski 2, Parovinchak, Sikora, Mrozowicz, Tokarz.

Kary: Parovinchak, Małek.

Karne: 3/4.

Zagłębie: Procho, Schodowski – Stankiewicz 5, Hlushak 2, R.Krupa, Moryń 2, Gębala, P.Krupa 1, Krysiak 6, Michalak 1, Drozdalski 2, Bekisz 1, Iskra 3, Pedryc 2, Kałużny 2, Rutkowski 7

Kary: Iskra (dwie), Moryń (dwie), Drozdalski (dwie), Rutkowski, Pedryc (dwie), Hlushak.