Gołoledź, marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, śliskie drogi i chodniki. Tak według synoptyków będzie wyglądać wieczór i noc w regionie tarnowskim.
Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik ostrzega przed gołoledzią.
– Najbliższe godziny przyniosą zmianę w pogodzie. Mróz już ustąpił, lecz zachmurzenie zacznie wzrastać i okresami padać będzie deszcz oraz deszcz ze śniegiem, który po południu i w nocy może być również marznący i powodować gołoledź. Uwaga, drogi i chodniki mogą być śliskie. Dziś na termometrach około 1 stopnia, która utrzyma się również w nocy. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy.
Dzisiaj od godziny 16, do czwartkowego poranka obowiązywać będzie ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z marznącym deszczem.




![Kobieta przygnieciona przez drzewo w powiecie tarnowskim. W akcji ratunkowej uczestniczyły służby z dwóch powiatów [AKTUALIZACJA] 5 fot. fb. Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/603823192_1393408048817636_1955251625558264113_n-350x250.jpg)









