Osiedle Dwudziestolecia w Szczawnicy przeszło gruntowny remont, teraz czas na kolejne. Samorząd pod koniec roku zakończył przebudowę głównej ulicy, chodników czy rozbudowę parkingu przy jednym ze starszych blokowisk w uzdrowisku.
– W tym roku ruszą prace na sąsiednim osiedlu – mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.
– Pozyskaliśmy środki z Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych na osiedla Połoniny, do którego się przygotowujemy. W taki sam sposób przebudować, zgodnie z resztą z sugestiami zarządu spółdzielni, drogi i chodniki na osiedlu Połoniny, czyli, że tak powiem, tym młodszym osiedlu.
W najbliższym czasie samorząd rozstrzygnie przetarg na wykonawce. Wiosną mogą ruszyć pierwsze prace w terenie.
Dodajmy, że prace na osiedlu Dwudziestolecia w Szczawnicy pochłonęły prawie 3 miliony złotych. Podobna kwota może dotyczyć osiedla Połoniny.
![Osiedle Dwudziestolecia w Szczawnicy przeszło gruntowny remont, teraz czas na kolejne [ZDJĘCIA] 1 szczawnica003](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/01/szczawnica003-750x536.jpg)




![Na cmentarzach trwają kwesty. Zbierają na odnowę grobów i wparcie tarnowskiego seminarium [ZDJĘCIA] 6 kwestaa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kwestaa-350x250.jpg)
![Sądeczanie pamiętają o swoich bliskich. Cmentarze w Nowym Sączu są oblegane [ZDJĘCIA] 7 cmentarze](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/cmentarze-350x250.jpg)
![Po świątecznym weekendzie będą zamknięte dwie powiatówki [MAPA UTRUDNIEŃ] 8 kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kruzlowa-350x250.jpg)



![Głoszą chwałę Boga, uświęcając liturgię. Organy w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu już poświęcone [ZDJĘCIA] 12 organy u Jana Pawla](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/organy-u-Jana-Pawla-120x86.jpg)


