Bruk-Bet Termalica Nieciecza w końcówce uratowała punkt z Miedzią Legnica

Zdjecie WhatsApp 2023 12 18 o 18.49.53 d30ec61f

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokazała charakter! 'Słonie’ w ostatnim swoim meczu w 2023 roku zremisowały na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2 (1:0). Gole dla przyjezdnych w końcówce spotkania zdobyli Wojciech Jakubik i Adam Radwański.

Początek meczu należał go legniczan, którzy kilkukrotnie próbowali zaskoczyć 'Słonie’, ale Tomasz Loska był na posterunku. W 20. min ponownie zakotłowało się pod bramką niecieczan, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcel Mansfeld głową trafił w poprzeczkę.

Miedź dopięła swego w 27. min. Wówczas to Kamil Drygas wykorzystał fatalny błąd Tomasza Loski, który w polu karnym podał wprost pod jego nogi i trafił do pustej siatki.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie dziesięć minut po zmianie stron. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kamil Drygas, tym razem celnie uderzając z pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców 'Słoni’, czym kompletnie zaskoczyła bramkarza i wpadła do siatki.

Kiedy wydawało się, że niecieczenie wyjadą z Legnicy bez punktów, podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego pozytywnie zaskoczyli i w końcówce zdobyli dwa gole. Najpierw w 83. min swojego debiutanckiego gola w barwach 'Słoni’ zaliczył Wojciech Jakubik, którzy wykorzystał dogranie Morgana Faßbendera. Z kolei siedem minut później Kacper Karasek wbiegł z piłką w pole karne, po czym oddał ją do dobrze ustawionego Adama Radwańskiego, a ten trafił do siatki i zrobiło się 2:2.

Do końca spotkania więcej bramek już nie padło i niecieczanie na zakończenie roku wywieźli z Legnicy cenny punkt.

Po meczu szkoleniowiec 'Słoni’ Mariusz Lewandowski podkreślił, że jego zespół pokazał charakter.

– W pierwszej połowie Miedź Legnica była zespołem lepszym. Lepiej i szybciej operowała piłką, ale to też było z naszej winy, z tego względu, że byliśmy mało agresywni i ta gra na pewno nie układała się po naszej myśli. Po zmianie stron zmieniliśmy troszkę ustawienie, mieliśmy inaczej pressować i budować akcje. Zaczęło się to trochę odmieniać, ale straciliśmy bramkę na 0:2. Natomiast przeprowadzone zmiany dały naprawdę dobry impuls, ożywienie i energię w funkcjonowaniu zespołu. Dążyliśmy do tego, by zdobyć bramkę kontaktową i to się udało. Zespół nabrał wiatr w żagle i szliśmy dalej po kolejne gole. Strzeliliśmy na 2:2 i w końcówce mogliśmy jeszcze pokusić się o zwycięstwo. Ten wynik na pewno szanujemy, ale z naszej strony czy Miedzi będzie niedosyt po tym meczu, bo każdy walczył o trzy punkty.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rok 2023 kończy na 9. miejscu w Fortuna 1 lidze z dorobkiem 27 punktów. Następny mecz na zapleczu ekstraklasy zagra dopiero w lutym.

Miedź Legnica – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Drygas 27, 2:0 Drygas 55, 2:1 Jakubik 83, 2:2 Radwański 90.

Żółte kartki: Tront, Agbor – Jakubik.

Miedź: Mądrzyk – Kostka, 25. Mijuskovic, Hoogenhout, Hartherz – Michalik (68 Agbor), Aguado, 59 Lehaire (86 Tront), Guzdek (79 Zalewski) – Drygas (86 Bogacz), Mansfeld (68 Drzazga).

Bruk-Bet Termalica: Loska – Zaviyskyi, Spendlhofer, Putiwcew (90 Kasperkiewicz), Wacławek (61 Wolski) – Radwański, Dombrovskiy (62 Faßbender), Ambrosiewicz, Trubeha (43 Jakubik), Karasek – Branecki (62 Polarus).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).