Grupa Azoty Akademia Tarnowska bez szans w Opolu

409605564 828150532654010 7862721864373660526 n

Siatkarki Grupa Azoty Akademii Tarnowskiej nieudanie kończą pierwszą rundę Tauron Ligi. ‘Żyrafy’ przegrały na wyjeździe z UNI Opole 0:3 (25:16, 25:18, 25:16).

Przez niemal całe spotkanie to głównie zawodniczki z Opola dyktowały warunki i nie dały tarnowiankom większych szans. W pierwszym secie gospodynie szybo objęły nawet czteropunktowe prowadzenie (6:2), które w dalszej części tylko powiększały, ostatecznie zwyciężając 25:16.

Druga odsłona spotkania zaczęła się zdecydowanie lepiej dla tarnowskiego zespołu, który przez dłuższy czas był w stanie utrzymywać 3-4-punktowe prowadzenie. Niestety w końcówce 'Żyrafy’ pogubiły się, co skrzętnie wykorzystały opolanki najpierw doprowadzając do remisu, a następnie od wyniku 19:18 zdobyły sześć 'oczek’ z rzędu i 'zamknęły’ kolejnego seta.

Ostatni set to również popis gry zawodniczek UNI, które nie miały żadnego problemu ze zdobywaniem punktów i zwyciężyły go 25:18. Tym samym powtórzyły wynik z ubiegłego sezonu, kiedy również w trzech setach udało im się pokonać tarnowianki.

Porażka w Opolu spowodowała, podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza kończą pierwszą rundę Tauron Ligi z 6 punktami, co daje im dziesiąte, czyli przedostatnie miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie, już w rundzie rewanżowej ‘Żyrafy’ zagrają w poniedziałek 18 grudnia na wyjeździe z Volleyem Wrocław.