Bruk-Bet Termalika Nieciecza lepsza od lidera pierwszej ligi

Zdjecie WhatsApp 2023 12 11 o 18.53.08 298da5d9

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ograła lidera! 'Słonie’ u siebie na zakończenie 18. kolejki Fortuna 1 ligi pokonały Arkę Gdynia 2:1 (1:1). Gole dla gospodarzy zdobywali Wiktor Biedrzycki i Adam Radwański.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Niecieczy nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. W 8. min Wiktor Biedrzycki został powalony w polu karnym przez Olafa Kobackiego i sędzia wskazał na 'wapno’. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie trafił do siatki dając gospodarzom prowadzenie.

W 14. min będący w polu karnym Karol Czubak wycofał piłkę do Kacpra Skórki, ale jego strzał był zbyt lekki i Tomasz Loska nie miał żadnych problemów z wyłapaniem futbolówki. To było pierwsze ostrzeżenie dla 'Słoni’, drugie już dało Arce gola wyrównującego. Niespełna dziesięć minut później tym razem karnego otrzymali goście, po faulu Biedrzyckiego na Czubace. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kobacki i również nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w 58. min. Wówczas prostopadłe podanie Kacpra Karaska trafiło do Adama Radwańskiego, który wpadł w pole karne, a następnie mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Arki Pawłowi Lenarcikowi.

Po meczu szkoleniowiec niecieczan był zadowolony ze zwycięstwa, choć już niekoniecznie z gry swojego zespołu.

– Przede wszystkim cieszymy się ze zdobycia bardzo ważnych trzech punktów z liderem. Dzięki temu zmniejszyliśmy dystans do to tej grupy, która jest przed nami. Jeżeli chodzi o pierwszą połowę, to byliśmy zespołem, który źle wszedł w mecz. Pierwsze minuty były nerwowe, notowaliśmy dużo strat i Arka miała przewagę. Później zdobyliśmy gola, ale ta gra nie układała się tak jak mieliśmy zaplanowane no i straciliśmy gola. Natomiast w drugiej połowie przeprowadziliśmy zmiany, które wniosły troszkę świeżości i ta gra się lepiej układała. Mamy cenne trzy punkty, które na pewno cieszą.

Dzięki temu zwycięstwu Bruk-Bet Termalica Nieciecza awansowała na 8. miejsce w tabeli. Kolejny mecz 'Słonie’ zagrają z Miedzią Legnica. To spotkanie już w najbliższy poniedziałek (18.12).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Biedrzycki 9 karny, 1:1 Kobacki 25 karny, 2:1 Radwański 58.

Żółte kartki: Biedrzycki, Trubeha – Gol.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Zaviuskyi, BiedrzyckiSpendlhofer (46 Putiwcew), Wacławek (72 Wolski) – Radwański, Dombrovskyi, Ambrosiewicz, Purece (46 Trubeha), Karasek – Branecki (65 Jakubik).

Arka: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Azatsky, Gojny – Skóra (72 Lipkowski), Gol, Milewski, Borecki (72 Wilczyński), Kobacki – Czubak.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).