Szpital w Nowym Sączu wprowadził ograniczenia odwiedzin pacjentów. Największe restrykcje dotyczą trzech oddziałów. Chodzi o hematologię, onkologię i urologię. Na pozostałych oddziałach także wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Co jest ich powodem?
– W ostatnim czasie nasiliły się infekcje górnych dróg oddechowych, nie tylko te związane z Covid 19 – zaznaczał w rozmowie z RDN Nowy Sącz zastępca dyrektora ds. lecznictwa Bogusław Latacz. Chodzi także o sezonowe grypy.
Dla części pacjentów szpitala są one szczególnie dużym zagrożeniem, ze względu na ich osłabioną odporność. Z tego powodu największe ograniczenia dotyczą m.in. hematologii czy oddziałów onkologicznych.
Jak podkreślają władze szpitala, większość oddziałów wciąż można odwiedzać. Ograniczenia dotyczą na nich jedynie czasu odwiedzin czy liczby odwiedzających w jednym czasie. Personel medyczny jest też zobowiązany do niewpuszczania na oddziały osób, które mają widoczne objawy infekcji.

![Nowy Sącz: Siostry Felicjanki służą Bogu i ludziom. To u nich jest Okno Życia [ROZMOWA] 2 felicjanki okno zycia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/felicjanki_okno_zycia-350x250.jpg)
![Budżet gminy Nawojowa. "Na miarę możliwości, bez kredytu" [ROZMOWA] 3 kielbasa stanislaw studio 12 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kielbasa_stanislaw_studio_12_2025-350x250.jpg)

![Rusza projektowanie nowego mostu w Mszanie Dolnej. Konieczna będzie rozbiórka starej przeprawy [ZDJĘCIA] 5 fot. GDDKiA](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/02/most_mszana_gddkia-3-350x250.jpg)
![Ojców Naszych Obyczajem. X Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy w Nawojowej [ZDJĘCIA] 6 Nawojowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Nawojowa-350x250.jpg)



![Nowy Sącz: Siostry Felicjanki służą Bogu i ludziom. To u nich jest Okno Życia [ROZMOWA] 10 felicjanki okno zycia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/felicjanki_okno_zycia-120x86.jpg)




