Piłka ręczna. Tarnowianie nie sprostali wiceliderowi w Płocku

20230910CSMS0118

W wyjazdowym, niedzielnym (19.11) meczu 12. serii spotkań Orlen Superligi szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów przegrali z Orlen Wisłą Płock 13:35.

Wyrównana walka pomiędzy obiema ekipami trwała niemal do końca pierwszej odsłony. Tarnowianie zniwelowali nawet przewagę gospodarzy ze stanu 3:7 do 7:8, a dzielnie radził sobie między słupkami bramki Unii młody Jakub Wysocki. Niestety, w końcówce zabrakło skuteczności, podopieczni trenera Marcina Janasa złapali też karę, co bezlitośnie wykorzystali płocczanie i w ciągu sześciu minut zdobyli cztery bramki pod rząd, dzięki czemu na przerwę schodzili przy korzystnym wyniku 14:8.

W drugiej połowie piłkarze Unii kontynuowali nieskuteczną grę, a rywale spokojnie kontrowali, przez co ich przewaga stopniowo rosła. Zabójcza dla tarnowian seria 11 z rzędu straconych bramek sprawiła, że nie byli już w stanie odrobić strat (29:10). Ostatecznie po zmianie stron stracili 21 bramek i do siatki trafili zaledwie 5 razy. Mają nad czym myśleć przed kolejnym meczem ligowym, w którym zmierzą się u siebie z Piotrkowianinem (27.11, g. 18:00) .

W tabeli tarnowianie na razie są bezpieczni. Plasują się na 10. miejscu w tabeli i mają zapas 11 punktów nad zespołami z dwóch ostatnich miejsc zagrożonych spadkiem (Energa Wybrzeże Gdańsk i Zepter KPR Legionowo).

Orlen Wisła Płock – Grupa Azoty Unia Tarnów 35:13 (14:8)

Wisła: Jastrzębski, Alilovic – Daszek 5, Zarabec 4, Lucin 10, Piroch 2, Sroczyk 3, Samoila 3, Michałowicz 3, Fazekas 2, Krajewski 3, Perez, Terzic, Dawydzik, Mihic, Mindegia

Kary: Dawydzik (czerwona kartka), Zarabec

Unia: Wysocki  – Zdobylak 1, Wątroba, Sanek, Małek 1, Bushkou 2, Smolikau 1, Adamski 1, Parovinchak 2, Kucharzyk, Sikora 5, Mrozowicz, Tokarz

Kary: Kucharzyk, Mrozowicz, Małek (x2)

MVP: Tin Lucin