Sandecja Nowy Sącz nie dała rady liderowi II ligi w Kołobrzegu

kotwica sandecja

To była 10. porażka w sezonie Sandecji Nowy Sącz. Biało-czarni nie dali rady liderowi II ligi. Kotwica Kołobrzeg wygrała 2:1. Sądeczanie pozostaną na ostatnim miejscu tabeli.

Gospodarze prowadzili po niefortunnej akcji i samobójczym trafieniu Mateusza Bartkowa w 22. minucie. Przy stanie 0:1 bramkę powinien zdobyć Jakub Wróbel, ale tylko on sam wie, jak nie trafił do siatki z około 4 metrów w 52. minucie spotkania. W tym przypadku kopnął piłkę nad poprzeczką. W 62. minucie Kotwica podwyższyła prowadzenie.

Sandecja zdołała tylko zmniejszyć rozmiary porażki, gdy w 86. minucie Mikołaj Kwietniewski wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką obrońcy rywala.

Kotwica Kołobrzeg – Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Bramki: Mateusz Bartków 22′ (s), Michał Cywiński 62′ – Mikołaj Kwietniewski 86′ (k).

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 52. Jakub Rzeźniczak, 4. Cezary Polak – 7. Łukasz Kosakiewicz (79, 9. Filip Kozłowski), 8. Jakub Żubrowski, 24. Filipe Oliveira, 10. Michał Cywiński (63, 19. Sebastian Murawski), 99. Olaf Nowak (79, 11. Tomasz Kaczmarek) – 39. Jonathan Júnior.

Sandecja: 1. Paweł Sokół – 17. Tomasz Nawotka (73, 77. Patryk Bryła), 8. Mateusz Bartków, 24. Kamil Słaby (66, 26. Michał Rutkowski), 31. Kamil Sobczak – 9. Denis Potoma, 19. Tomasz Kołbon, 25. Mateusz Popiela (82, 18. Kacper Talar), 6. Eryk Galara (83, 29. Marcinho), 20. Mikołaj Kwietniewski – 7. Jakub Wróbel (66, 92. Arkadiusz Orzeł).

żółte kartki: Kozajda, Jonathan Júnior, Witasik, Polak – Słaby, Nawotka, Kołbon.

sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań).

W 88. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany rezerwowy zawodnik gości – Kamil Słaby.