Mielczanie coraz niżej w tabeli. Jagiellonia Białystok rozbiła Stal Mielec

231103JAC002 scaled 1

Stal Mielec została rozbita w sobotnim spotkaniu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mielczanie przegrali aż 0:4 w wyjazdowym starciu z drużyną Jagielloni Białystok.

Drużyna z Podkarpacia przystępowała do spotkania po wyjazdowym zwycięstwie w ubiegłym tygodniu 1:3 z Legią Warszawa, natomiast Jagiellonia po porażce 2:1 z Pogonią Szczecin.

Od początku sobotniego spotkania Stal grała defensywnie szukając okazji do kontrataków, a Jagiellonia napierała na bramkę Kochalskiego.

Ataki gospodarzy przełożyły się na dwie bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu. W 19. minucie było 1:0 dla zespołu z Podlasia. Białostoczanie przerwali kontrę Stali, piłkę otrzymał Hansen, który zeszedł w kierunku środka boiska i precyzyjnym strzałem z 17. metra zdobył bramkę. Cztery minuty później było już 2:0. We własnym polu karnym faulu dopuścił się Leandro, a rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Wdowik.

Druga odsłona spotkania wyglądała podobnie. Białostoczanie od razu przejęli inicjatywę, ale swojej przewagi przez długi czas nie umieli przekuć na kolejną bramkę. Stal natomiast miała problemy z atakowaniem, bo obrona gospodarzy była dobrze sytuowana tego wieczoru.

Momentami Stali udawało się dostać bliżej bramki rywali, jednak ich nadzieje na remis zostały rozwiane w 79. minucie. Wówczas wynik na 3:0 podwyższył Jesus Imaz, który oddał strzał z obrębu pola karnego, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki tuż przy słupku.

Cztery minuty później na tablicy wyników było już 4:0. Najpierw sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Jagielloni, jednak po analizie VAR został on zamieniony na rzut wolny z okolic piętnastego metra. Obrońca Bartłomiej Wdowik pięknym strzałem w samo okienko zamienił go na bramkę.

Stal próbowała jeszcze strzelić honorową bramkę, jednak nie udało się im, a mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Jagielloni Białystok.

Po czternastu kolejkach Stal Mielec ma zgromadzonych 15 punktów w ligowej tabeli i plasuje się na trzynastym miejscu, jednak będąca na czternastym Cracovia, która ma tyle samo punktów ma dwa spotkania rozegrane mniej. Mielczan wyprzedzić może też Warta Poznań, która ma jedno spotkanie zagrane mniej i jeden punkt starty w tabeli. Jeśli obie te drużyny  zdobędą punkty to Stal znajdzie się tuż nad strefą spadkową.

Z kolei Jagiellonia dzięki zdobytym trzem 'oczkom’ jest aktualnie liderem Ekstraklasy z 29. punktami.

Mielczanie najbliższe spotkanie rozegrają w Pucharze Polski. W 1/16 zmierzą się w wyjazdowym meczu z trzecioligowcem – Garbarnią Kraków. Początek spotkania 8 listopada o godzinie 13:00.

Składy:

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović – Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik – Jarosław Kubicki (77′ Dusan Stojinović), Nene – Dominik Marczuk (61′ Jakub Lewicki), Jose Naranjo (67′ Jesus Imaz), Kristoffer Hansen (77′ Tomasz Kupisz) – Vinicius Matheus (61′ Afimico Pululu).

Stal Mielec: Mateusz Kochalski – Bert Esselink, Mateusz Matras, Leandro (57′ Marco Ehmann) – Alvis Jaunzems (84′ Przemysław Maj), Michał Trąbka,, Matthew Guillaumier (57′ Rafa Santos), Krystian Getinger – Krzysztof Wołkowicz (57′ Koki Hinokio), Maciej Domański – Ilja Szkurin.

Żółte kartki: Marczuk (Jagiellonia) oraz Santos, Esselink (Stal).

Sędzia: Szymon Marciniak.