Szczypiorniści Grupa Azoty Unia Tarnów pokonani na własnym parkiecie przez Chrobry Głogów

20231006CSMS0044 1

Piłkarze ręczni Grupa Azoty Unia Tarnów ponieśli porażkę w 8. kolejce Orlen Superligi. ‘Jaskółki’ pomimo zaciętej walki nie zdołali postawić się zdecydowanie lepiej dysponowanej tego dnia drużynie KGHM Chrobry Głogów.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando gości z Dolnego Śląska. Już w 6. minucie Chrobry prowadził 1:4. Wtedy tarnowianie po raz pierwszy w tym meczu podjęli próbę odrabiania strat i zbliżyli się do przeciwnika na odległość jednej bramki, przegrywając już tylko 4:5. Chrobry jednak znów odskoczył ‘Jaskółkom’ i w  14. minucie prowadził 5:9. Wtedy o czas poprosił trener tarnowian – Marcin Janas.

Wówczas szczypiorniści Grupa Azoty Unia Tarnów drugi raz postawili się przeciwnikowi i w 27. minucie był już remis 12:12. Chwilę wcześniej dobrą passę ‘Jaskółek’ próbował przerwać trener gości Witalij Nat, który poprosił o czas. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:16 na korzyść głogowian.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie. Gościom ciągle udawało się odpowiadać na bramki tarnowian i utrzymywać prowadzenie. Na piętnaście minut przed końcem meczu wynik wciąż był niedaleki remisowego, a podopieczni Witalija Nata prowadzili 20:23.

‘Jaskółki’ nadal podejmowały próby dogonienia rywali, ale ci ciągle utrzymywali prowadzenie i taki obraz gry utrzymał się już do końca spotkania. Finalnie KGHM Chrobry Głogów zwyciężył w Tarnowie 27:32. MVP tego meczu został Jędrzej Zieniewicz, który zdobył 9. Punktów dla Chrobrego.

Grupa Azoty Unia Tarnów kolejne spotkanie rozegra 15 października na wyjeździe. Ich rywalami w 9. kolejce Orlen Superligi będzie Torus Wybrzeże Gdańsk.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, Wysocki – Zdobylak, Wątroba, Sanek 1, Podsiadło 11, Małek, Bushkou 4, Smolikau 4, Adamski 3, Słupski, Parovinchak 1, Kucharzyk 1, Sikora 2, Mrozowicz, Tokarz