Siódma porażka w 10 meczach. Sandecja Nowy Sącz nie podnosi się z dna II ligi

stomil sandecja

Sandecja Nowy Sącz wróciła z niczym z wyjazdowego starcia ze Stomilem Olsztyn w 10. kolejce piłkarskiej II ligi. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Biało-czarni dalej zamykają tabelę trzeciego poziomu rozgrywek futbolowych w Polsce.

Podopiecznym Łukasza Surmy nie pomogło nawet to, że przez około 20 minut grali z przewagą jednego zawodnika. W 64. minucie z boiska wyleciał Tomasz Bała ze Stomilu (za dwie żółte kartki). Siły wyrównały się w 85. minucie, gdy bramkarz Sandecji Paweł Sokół sfaulował rywala przed polem karnym i został ukarany czerwoną kartką.

Bilans sądeckiej drużyny nadal jest bardzo marny. 1 zwycięstwo, 2 remisy i aż 7 porażek po spadku do II ligi. Sandecja Nowy Sącz jest na dnie tabeli, nie ma wyników ani własnego stadionu. Już mało kto wierzy w to, że ten przy Kilińskiego będzie gotowy 3 listopada, co wynika z najnowszego aneksu do umowy z wykonawcą budowy.

Stomil Olsztyn 1:0 Sandecja Nowy Sącz
Filip Wójcik 50′

Stomil: 1. Łukasz Jakubowski – 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 4. Igor Kośmicki, 3. Lukáš Kubáň, 50. Michał Karlikowski – 6. Yūdai Shinonaga (46, 10. Karol Żwir), 18. Michal Bezpalec (90, 9. Piotr Kurbiel), 23. Filip Laskowski (76, 25. Hubert Sadowski), 17. Łukasz Szramowski (86, 7. Hubert Krawczun) – 89. Tomasz Bała.

Sandecja: 1. Paweł Sokół – 17. Tomasz Nawotka, 23. Piotr Kowalik (66, 18. Kacper Talar), 5. Dawid Szufryn, 24. Kamil Słaby, 31. Kamil Sobczak (86, 41. Dariusz Krzysztofek) – 9. Denis Potoma (87, 26. Michał Rutkowski), 8. Mateusz Bartków (76, 92. Arkadiusz Orzeł), 19. Tomasz Kołbon, 10. Radosław Gołębiowski – 7. Jakub Wróbel.

żółte kartki: Żwir, Szabaciuk, Bała, Sadowski, Bezpalec – Wróbel, Bartków, Gołębiowski, Słaby.
czerwone kartki: Tomasz Bała (64. minuta, Stomil, za drugą żółtą) – Paweł Sokół (85. minuta, Sandecja, za faul taktyczny).

sędziował: Albert Różycki (Łódź).